10:22 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (270)

  Pasak laikraščio, "vakcinų karą" išprovokavo visų pirma bendrovė "AstraZeneca", kuri garantavo galimybę gauti vakciną Didžiojoje Britanijoje, tačiau atideda jos gabenimą į ES

  VILNIUS, sausio 29 — Sputnik. Europos Sąjunga (ES), pasibaigus vakcinų nuo koronaviruso trūkumui, nusprendė atimti JK galimybę eksportuoti vaistą. Apie tai pranešė laikraštis "Independent", remdamasis Europos Vadovų Tarybos vadovo Šarlio Mišelio laišku.

  Žmonės su kaukėmis, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Павел Лисицын

  Pasak laikraščio, "vakcinų karą" išprovokavo visų pirma bendrovė "AstraZeneca", kuri garantavo galimybę gauti vakciną Didžiojoje Britanijoje, tačiau atideda jos gabenimą į ES.

  Atsakydamas į tai, Europos Vadovų Tarybos vadovas paskelbė galimybę taikyti skubias priemones, kad būtų užšaldytas vakcinų, įskaitant vaistą iš "Pfizer", kurio Didžioji Britanija užsakė 40 milijonų dozių, eksportas.

  Pastarosiomis savaitėmis ES susidūrė su daugeliu problemų, susijusių su koronaviruso vakcinų tiekimu. Sausio 15 dieną farmacijos įmonė "Pfizer" paskelbė apie savo sprendimą sumažinti vaisto tiekimą Europos šalims modernizuojant jo gamybą. Tada sausio 23 dieną laikraštis "Bild" pranešė, kad "AstraZeneca" negalės pristatyti laukiamo vakcinos dozių skaičiaus į Europos šalis. Viena iš tiekimo sutrikimo priežasčių yra gaisras statomoje vakcinų gamykloje Punėje, Indijoje.

  Temos:
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (270)
  Tegai:
  vakcina, Didžioji Britanija, Europa

  Svarbiausios temos