11:52 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Organizacija informavo, kad šiuo metu svarsto galimybę įtraukti keletą skirtingų gamintojų vakcinų į rekomenduojamų naudoti neatidėliotinais atvejais sąrašą

  VILNIUS, sausio 30 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) artimiausiomis savaitėmis laukia pagrindinės Rusijos vakcinos nuo COVID-19 "Sputnik V" kūrėjų informacijos, penktadienį pranešė PSO generalinio direktoriaus pavaduotoja Mariangela Simao. 

  Eilė vakcinavimui Berlyne, archyvinė nuotrauka
  © AFP 2021 / TOBIAS SCHWARZ

  "Kalbant apie Rusijos vakciną, praėjusį penktadienį mes turėjome naują susitikimą su gamintojais ir yra planuojami tolesni susitikimai. PSO vis dar laukia, kol bus pateikta pagrindinė informacija, svarbi informacija, ir tai turėtų įvykti per kelias ateinančias savaites", — sakė Simao.

  Ji teigė, kad šiuo metu svarstomas klausimas dėl daugelio skirtingų gamintojų vakcinų įtraukimo į rekomenduojamų naudoti neatidėliotinais atvejais sąrašą. Iki šiol į PSO sąrašą įtraukta tik "Comirnaty" vakcina, kurią kartu sukūrė "Pfizer" iš JAV ir "BioNTech" iš Vokietijos. Ji perėjo visus etapus ir gavo PSO patvirtinimą paskutinę 2020 metų dieną.

  Pagal sausio 25 dieną atnaujintą PSO tinklalapyje paskelbtą paraiškų peržiūros tvarkaraštį, iš viso 14 vakcinų yra patvirtinimo kandidatės, įskaitant du Rusijos preparatus — "Sputnik V" ir "EpiVacCorona".

  "Sputnik V" vakcina yra pagrįsta gerai ištirta žmogaus adenoviruso vektoriaus platforma ir jau yra gavusi reguliatorių leidimus Rusijoje, Baltarusijoje, Argentinoje, JAE, Vengrijoje, Serbijoje, Bolivijoje, Alžyre, Palestinoje, Venesueloje, Paragvajuje ir Turkmėnistane. Pradėtas vakcinos registravimo ES ir PSO procesas. 

  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  © Sputnik
  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19

  Dar šia tema

  Meluoja ir neraudonuoja — kodėl Lietuva prieš "Sputnik V" vakciną?
  Rusijos "Sputnik V" vakcina užregistruota Irane
  PSO teigia, kad nėra duomenų apie vakcinos poveikį COVID-19 perdavimo rizikai
  Gamalėjaus centras įvardijo "Sputnik V" paskiepytų rusų skaičių
  Tegai:
  COVID-19, koronavirusas, vakcinacija, vakcina, Sputnik V, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)

  Svarbiausios temos