01:46 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2146
 • RUB89.4919
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Mokslininkas pažymėjo, kad dauguma vaistų nuo nuplikimo yra sintetiniai ir juose yra medžiagų, susidarančių iš chemiškai sintetintų elementų

  VILNIUS, sausio 31 — Sputnik. Tailando mokslininkai atrado naują priemonę nuo nuplikimo, rašo "Daily Mail".

  Mokslininkai atliko eksperimentą su penkiasdešimt žmonių, kenčiančių nuo labiausiai paplitusios plaukų slinkimo formos — androgenetinės alopecijos. Jie išsiaiškino, kad jūrinėse avicenijose, mangrovių medžių rūšyje, yra avikvinono-C — cheminės medžiagos, kuri stabdo plaukų slinkimą. Jis slopina fermentų, dėl kurių padidėja hormonų, sukeliančių plaukų slinkimą, veikimą. 

  Eksperimento dalyviai avicenijų ekstraktą reguliariai įtrindavo į galvos odą. Mokslininkai padarė išvadą, kad avikvinonas-C ne tik apsaugo nuo plaukų slinkimo, bet ir skatina naujų plaukų augimą.

  "Šiame augale radome daug naudos. Pirma, jis neleidžia fermentams gaminti hormonų, kurie skatina nuplikimą. Antra, jūrinės avicenijos padeda organizmui gaminti baltymą, kuris stimuliuoja plaukų augimą", — paaiškino Čulalongkorno universiteto profesorius Wan Chai Diknamkulas.

  Mokslininkas pažymėjo, kad dauguma vaistų nuo nuplikimo yra sintetiniai ir juose yra medžiagų, susidarančių iš chemiškai sintetintų elementų. Jis pridūrė, kad tokie produktai turi daug šalutinių poveikių, o jūros avicenijų ekstraktą sudaro natūralūs ingredientai.

  Androgenetinė alopecija yra mokslinis su amžiumi susijusios alopecijos pavadinimas, kuriam būdinga tolstanti plaukų linija ir ploni plaukai ant galvos.

  Tegai:
  ilgi plaukai, mokslininkai

  Svarbiausios temos