14:32 2021 Kovo 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.2034
 • RUB88.6563
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1476)

  Daugelis šalių vis dar susiduria su labai plačiu koronaviruso paplitimu, o atsargumo priemonių trukmė priklauso nuo to, ką šalys gali padaryti, kad nugalėtų infekciją, padarė išvadą organizacijos Imunizacijos departamento vadovė

  VILNIUS, vasario 1 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Imunizacijos departamento vadovė Keitė Obrajen (Kate O'Brien) išvardijo vakcinų nuo koronaviruso trūkumus. Jos interviu galima rasti organizacijos Twitter'yje

  Ji įspėjo, kad po vakcinacijos reikia laikytis atsargumo priemonių, nes pasaulio bendruomenė dar nežino, ar vakcinacija gali apsaugoti žmogų nuo infekcijos ir perdavimo. Šiuo metu įrodyta, kad tik tie vaistai apsaugo nuo ligų. Pasak jos, tai yra "labai svarbus" aspektas, norint suprasti vakcinų veiksmingumą.

  Kitas vakcinų trūkumas yra tas, kad nėra įrodymų, kaip skiepyti tam tikras amžiaus grupes, ypač vaikus. Šioms piliečių kategorijoms liks infekcijos ir jos perdavimo kitiems žmonėms rizika, sakė PSO atstovė.

  Be to, pasaulyje nėra pakankamai vakcinos, kuri apsaugotų visus nuo koronaviruso, todėl derėtų ir toliau nešioti kaukes, laikytis atstumo ir plauti rankas. Daugelis šalių vis dar susiduria su labai plačiu koronaviruso paplitimu, o atsargumo priemonių trukmė priklauso nuo to, ką šalys gali padaryti, kad nugalėtų infekciją, padarė išvadą ji.

  Anksčiau PSO teigė neturinti informacijos, kad skiepijimas sumažina koronaviruso perdavimo riziką. "Kadangi dar nėra įrodymų apie vakcinos poveikį viruso perdavimui, būtina ir toliau laikytis ne farmacinių priemonių [sulaikyti virusą], įskaitant kaukių dėvėjimą, fizinį atstumą, rankų plovimą ir taip toliau", — paaiškino organizacija.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1476)
  Tegai:
  vakcinacija, vakcina, koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)

  Svarbiausios temos