14:41 2021 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1420)

  Nuolatinis Rusijos atstovas Europos Sąjungoje Vladimiras Čižovas teigia, kad pastarosiomis savaitėmis ES susidūrė su daugybe problemų, susijusių su koronaviruso vakcinų tiekimu

  VILNIUS, vasario 1 — Sputnik. Nuolatinis Rusijos atstovas Europos Sąjungoje (ES) Vladimiras Čižovas palygino situaciją su vakcinacija nuo koronaviruso Europoje su chaosu. Jį cituoja RIA Novosti.

  Jis pridūrė, kad Sąjungos šalys vėluoja gauti vakcinas. "Aš tai pavadinčiau labai emocinga situacija su lengvais chaoso elementais", — paaiškino jis.

  Pastarosiomis savaitėmis ES susidūrė su daugybe problemų, susijusių su koronaviruso vakcinų tiekimu. Sausio 15 dieną farmacijos įmonė "Pfizer" paskelbė apie savo sprendimą sumažinti vaisto tiekimą Europos šalims modernizuojant jo gamybą.

  Tada sausio 23 dieną laikraštis "Bild" pranešė, kad "AstraZeneca" negalės išsiųsti laukiamo vakcinos dozių skaičiaus į Europos šalis. Viena iš tiekimo sutrikimo priežasčių yra gaisras statomoje vakcinų gamykloje Indijos Punės mieste.

  Vakcinacija Europos Sąjungoje prasidėjo gruodžio 27 dieną. Pirmoji patvirtinta vakcina buvo "Pfizer/BioNTech", po to — "Moderna" ir "AstraZeneca". Sausio pabaigoje Rusija pateikė prašymą įregistruoti "Sputnik V".

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1420)
  Tegai:
  ES, vakcinacija, vakcina, koronavirusas

  Svarbiausios temos