17:49 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (199)

  Prancūzijos lyderis pridūrė, kad jei Londonas pasirinks kelią į transatlantinę politiką, jis turės paaiškinti ES, nes tai reikštų Europos Sąjungos taisyklių rinkos srityje neatitikimą

  VILNIUS, vasario 1 — Sputnik. Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas teigė, kad Didžioji Britanija turėtų apsispręsti dėl savo užsienio politikos ir nebandyti vienu metu stoti į artimiausius sąjungininkus tiek Europos Sąjungoje (ES), tiek JAV. Pranešė "The Guardian". 

  "Kuris kursas vyks JK? Tai negali būti geriausias JAV sąjungininkas, geriausias ES ir naujojo Singapūro sąjungininkas", — sakė Makronas. Anot jo, jam susidarė įspūdis, kad Didžiosios Britanijos valdžia savo piliečiams žada viską iš karto.

  Prancūzijos lyderis pridūrė, kad jei Londonas pasirinks kelią į transatlantinę politiką, jis turės paaiškinti ES, nes tai reikštų Europos Sąjungos taisyklių rinkos srityje neatitikimą.

  Makronas pažymėjo, kad Prancūzija ir Didžioji Britanija išlieka sąjungininkėmis. "Norėčiau gerų, taikių santykių. <...> Mes liekame sąjungininkais. Istorija ir geografija nesikeičia, todėl nemanau, kad britų likimas skiriasi nuo mūsų", — teigė jis.

  Gruodžio mėnesį JK ir Europos Sąjunga pasiekė susitarimą dėl "Brexit" sąlygų, dėl kurių Londonas ir Briuselis galės užbaigti "skyrybas", taip pat ir ekonomikoje. Šalims pavyko susitarti dėl visų pagrindinių santykių aspektų, pasibaigus pereinamajam laikotarpiui. Vienas pagrindinių dokumentų, susijusių su bendruoju susitarimu, buvo prekybos susitarimas, numatantis abipusį muitų ir kvotų nebuvimą.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (199)
  Tegai:
  Brexit, Didžioji Britanija, ES, Emanuelis Makronas

  Svarbiausios temos