01:56 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2146
 • RUB89.4919
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak jo, dabar pagrindinis Kijevo prioritetas yra saugumas Europoje, kuris sutampa su Baideno pozicija

  VILNIUS, vasario 1 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis interviu HBO sakė, kad norėtų užduoti JAV prezidentui Džo Baidenui rimtą klausimą apie Ukrainos ankstyvo prisijungimo prie NATO galimybę. Pokalbio įrašą galima rasti YouTube

  Zelenskis mano, kad valdant naujajai Amerikos administracijai Ukrainos integracijos procesas su Vakarų pasauliu gali vykti greičiau. Pasak jo, dabar pagrindinis Kijevo prioritetas yra saugumas Europoje, kuris sutampa su Baideno pozicija.

  "Tokiu atveju man kyla labai paprastas klausimas: pone prezidente, kodėl mes vis dar nesame NATO?" — paklausė valstybės vadovas.

  Jis paaiškino, kad tikisi Vašingtono pagalbos susidarius "tragiškai situacijai" Kryme ir šalies pietryčiuose. "Norėčiau, kad mes įžengtume į naują etapą ir eitume nauju keliu", — pabrėžė Zelenskis.

  Tikslas pasiekti narystę Šiaurės Atlanto aljanse yra įtvirtintas Ukrainos Konstitucijoje. Tam reikalingos sąlygos apima viso šalies saugumo ir gynybos sektoriaus, įskaitant pramoninę gamybą, perkėlimą į aljanso standartus. Anksčiau Aukščiausioji Rada priėmė įstatymo projektą, leidžiantį 2021 metais Ukrainoje dislokuoti užsienio kariškius dalyvauti tarptautinėse pratybose. Šiam sprendimui pritarė didžioji dauguma deputatų.

  Tegai:
  Džo Baidenas, NATO, Ukraina, Vladimiras Zelenskis

  Svarbiausios temos