03:56 2021 Balandžio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2051
 • RUB92.2786
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1841)

  Be to, jis patarė pasiskiepyti pacientams, sergantiems lėtinėmis ligomis, ir pagyvenusiems žmonėms, tačiau prieš tai jie turėtų kreiptis į savo gydytoją

  VILNIUS, vasario 3 — Sputnik. Imunologas Vladimiras Bolibokas paragino netikėti įprastais mitais apie vakcinaciją nuo koronaviruso, praneša AIF portalas.

  Anot jo, nėra prasmės prieš vakcinaciją atlikti antikūnų analizę, nes jų buvimas netrukdo vakcinai veikti.

  "Net tie, kurie jau sirgo koronavirusine infekcija, neturėtų atsisakyti skiepijimo. Laikui bėgant antikūnų prieš COVID-19 kiekis sumažėja ir yra pakartotinės infekcijos pavojus", — sakė jis.

  Imunologas paneigė mitą, kad po pirmojo skiepijimo etapo imunitetas sumažėja ir padidėja rizika užsikrėsti koronavirusine infekcija. Gydytojas tai pavadino įprasta situacija, kai paskiepyto žmogaus temperatūra pakyla. Jei reikia, galima vartoti temperatūrą mažinančius preparatus. Tai jokiu būdu neturės įtakos imuniteto vystymuisi.

  "Jei blogai jaučiatės, galite vartoti įprastus karščiavimą mažinančius vaistus", — paaiškino jis.

  Bolibokas pažymėjo, kad prieš vakcinaciją nebūtina atlikti koronaviruso testo, nes vakcinacija su besimptome koronavirusinės infekcijos eiga nepakenks sveikatai.

  Specialistas taip pat paneigė gandus, kad vartojant alkoholį vakcina neveiks. Kita vertus, po vakcinacijos net ir nedidelės alkoholio dozės gali sukelti apsinuodijimą, kepenų ir kasos sutrikimus, sakė jis.

  Be to, jis patarė pasiskiepyti pacientams, sergantiems lėtinėmis ligomis, ir pagyvenusiems žmonėms, tačiau prieš tai jie turėtų kreiptis į savo gydytoją.

  "Vienintelė sąlyga yra ta, kad reikia skiepytis nepaūmėjus lėtinei ligai", — sakė jis.

  Medikas padarė išvadą, kad vakcina apsaugo nuo visų žinomų COVID-19 padermių. Jis taip pat ragino po vakcinacijos dėvėti kaukę, nes infekcijos tikimybė išlieka.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1841)
  Tegai:
  koronavirusas, vakcinacija, vakcina, Rusija

  Svarbiausios temos