10:57 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1486)

  Remiantis pirmųjų darbo dienų Uhane darbo rezultatais, Pasaulio sveikatos organizacijos ekspertų grupė nerado įrodymų, kad koronavirusas atsirado vietiniame turguje, kaip manyta anksčiau

  VILNIUS, vasario 4 — Sputnik. Yra visos sąlygos, kad nauja koronaviruso infekcija COVID-19 išplistų jūros gėrybių turguje, Uhane (Kinija), tačiau tai nereiškia, kad virusas atsirado būtent ten, pareiškė RIA Novosti PSO grupės ekspertas iš Rusijos, Sankt Peterburgo tyrimų instituto direktoriaus pavaduotojas moksliniam darbui Vladimiras Dedkovas.

  Uhano turgus "Huanan", kuriame buvo parduodamos daržovės, jūros gėrybės ir net laukinių gyvūnų mėsa, buvo uždarytas 2020 metų sausio 1 dieną, kai buvo atliktas nežinomos ligos protrūkio epidemiologinis tyrimas. Pirmieji ligoniai dirbo šiame turguje. Tačiau mokslininkai vis dar nepadarė vienareikšmiškos išvados dėl turgaus įtakos viruso plitimui.

  "Mes buvome turguje. Aš nesu labai gerai susipažinęs su Kinijos sanitarinėmis taisyklėmis, tačiau žvelgiant į tai, ekstrapoliuojant mūsų įstatymus, turgus, žinoma, toli gražu nėra tobulas... Ne faktas, kad tai įvyko ten, nėra jokių įrodymų, kad būtent ten buvo virusas, galbūt virusas atsirado kitoje vietoje, tačiau hipotetiškai ten yra visos viruso plitimo sąlygos", — sakė Dedkovas. 

  Jis pažymėjo, kad turgus nebėra tokios būklės, kokios buvo, dabar jis uždarytas, griaunamas, tačiau ir dabar tokią išvadą galima padaryti. 

  "Viskas yra labai perkrauta, turgus yra mažas, viskas yra ankšta. Natūralu, kad bet kas galėjo atsitikti. Visos sąlygos bet kokiai infekcijai plisti yra, kai nesilaikoma sanitarinių standartų. Ar tai paskatino, ar ne — nežinome, atrodo, taip lyg ir galėtų būti. Visos sąlygos infekcijai plisti yra", — pabrėžė ekspertas. 

  Šiuo metu Kinijoje yra tarptautinė PSO ekspertų grupė, kuri tiria COVID-19 kilmę. Specialistai atvyko į Uhaną (Kinija) sausio 14 dieną, po to jie laikėsi privalomo 14 dienų karantino, sausio 29 dieną karantinas baigėsi, ir ekspertai pradėjo darbą. 

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1486)

  Dar šia tema

  JT generalinis sekretorius tikisi ankstyvos Rusijos vakcinos PSO registracijos
  PSO papasakojo apie pandemijos paradoksą
  Paskelbta, kada vyks dėl koronaviruso pandemijos atidėtas Kanų kino festivalis
  PSO paskelbė rekordinį mirštamumo nuo koronaviruso padidėjimą
  Tegai:
  Kinija, COVID-19, koronavirusas

  Svarbiausios temos