06:10 2021 Kovo 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1866
 • RUB88.7408
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1502)

  Ankaros medicinos universiteto specialistai ištyrė sveikų žmonių ir pacientų, sergančių COVID-19 ir esančių intensyviosios terapijos skyriuje dėl kritinės būklės, kraujo mėginius

  VILNIUS, vasario 4 — Sputnik. Mokslininkai nustatė ryšį tarp sunkios COVID-19 formos ir vitamino A trūkumo. Atitinkamas tyrimas buvo paskelbtas portale medRxiv.

  Turkijos Ankaros medicinos universiteto specialistai ištyrė sveikų žmonių ir pacientų, sergančių COVID-19 ir esančių intensyviosios terapijos skyriuje dėl kritinės būklės, kraujo mėginius. Paaiškėjo, kad užsikrėtusių koronavirusu asmenų kraujyje retinolio (biologiškai prieinamos vitamino A formos) koncentracija buvo maža.

  Pasak mokslininkų, vitaminas A atlieka svarbų vaidmenį kovojant su COVID-19, nes organizmas turi sintetinti I tipo interferonus — antivirusines baltymų molekules, kurios gali sulėtinti SARS-CoV-2 dauginimąsi.

  Mokslininkai padarė išvadą, kad retinoidų signalizacijos sutrikimai, kuriuos sukelia mažas vitamino A kiekis, gali būti pagrindinis patogeninis sutrikimas, sukeliantis sunkią COVID-19 eigą.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1502)
  Tegai:
  vitaminai, mokslininkai, koronavirusas

  Svarbiausios temos