11:31 2021 Kovo 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2048
 • RUB88.8857
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (596)

  Analitikas sutiko, kad Amerikos sankcijos yra veiksmingos, tačiau kartu išreiškė nuomonę, kad jų nereikia pervertinti

  VILNIUS, vasario 5 — Sputnik. Visiškai sustabdyti dujotiekio "Nord Stream 2" statybą praktiškai neįmanoma, "Interia" sakė Lenkijos Rytų studijų centro ekspertas Šimonas Kardašas (Szymon Kardaś).

  "Negaliu visiškai užtikrintai pasakyti, kad "Nord Stream-2" bus baigtas, tačiau mano intuityvi prognozė nepakito — viskas juda link projekto užbaigimo", — sakė analitikas.

  Jis pažymėjo, kad Vokietijos politiniai ir verslo sluoksniai vis dažniau kalba apie savo atsidavimą projektui.

  Kardašas priminė, kad iš pradžių dujotiekis turėjo būti paruoštas 2019 metų pabaigoje, tačiau vėlavimas užbaigti projektą šiandien nėra tokia didelė Rusijos problema, nes ji turi tranzito susitarimą su Ukraina iki 2024 metų ir alternatyvius dujų tiekimo maršrutus.

  Ekspertas taip pat sutiko, kad Amerikos sankcijos yra veiksmingos, tačiau kartu išreiškė nuomonę, kad jų nereikia pervertinti.

  "Rusijos ir Vokietijos tandemas daro didelę pažangą įgyvendinant šį projektą, nieko nepaisant... Kas dar turi atsitikti, kad Vokietija pakeistų savo poziciją? Aš iš tiesų nežinau, nes po visų šių posūkių projektas vis dar yra gyvybingas", — teigė jis.

  "Nord Stream-2" projektu numatoma nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos nutiesti dvi dujotiekio linijas, kurių bendras pajėgumas sieks 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus.

  "Nord Stream-2" numato dviejų vamzdyno linijų, kurių bendras pajėgumas sieks 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus, statybas nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

  Jungtinės Valstijos aktyviai priešinasi projektui, norėdamos tiekti Europai savo suskystintas gamtines dujas, taip pat Ukraina ir daugelis kitų Europos šalių. 2019 metų gruodžio mėnesį Vašingtonas įvedė sankcijas dujotiekiui, dėl ko Šveicarijos "Allseas" buvo priversta nutraukti savo darbą projekte. Tuo tarpu Rusija ne kartą pabrėžė, kad dujotiekio statyba atitinka Europos vartotojų interesus ir siekia grynai ekonominių tikslų.

  Klojimas atsinaujino po metų, kai vamzdžių klojimo laivas "Fortuna" Vokietijos vandenyse paklojo 2,6 kilometro vamzdžius. Po to, pasak projekto vykdytojo, liko nebaigti apie 120 kilometrų Danijos vandenyse ir apie 28 kilometrai Vokietijos. Danijos valdžios institucijos susitarė dėl galimybės naudoti "Fortuna" nuo sausio 15 dienos, Vokietijos leidimas šiam laivui galioja iki gegužės pabaigos.

  Tačiau sausio mėnesį Vašingtonas išplėtė sankcijas dujotiekiui, įtraukdamas bandymų, tikrinimo ir sertifikavimo paslaugas teikiančias įmones, taip pat paslaugas ar įrenginius, skirtus atnaujinti vamzdžių klojimo laivus. Netrukus po to Norvegijos bendrovė "DNV GL" paskelbė, kad nutrauks visą veiklą, susijusią su dujotiekio tikrinimu, ir negalės to patvirtinti. Sausio 19 dieną JAV įvedė sankcijas laivui "Fortuna" ir jo savininkei bendrovei "KBT-Rus". Kremlius apgailestauja dėl neteisėtų apribojimų įvedimo. Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas sankcijas prieš dujotiekį pavadino reiderių ataka.

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (596)

  Dar šia tema

  Žiniasklaida: JAV pasirengusi pradėti dialogą dėl sankcijų panaikinimo "Nord Stream-2"
  Ekspertas paaiškino galimą JAV pozicijos pasikeitimą dėl "Nord Stream-2"
  Merkel ir Baidenas aptarė "Nord Stream-2"
  Tegai:
  Nord Stream-2, Lenkija

  Svarbiausios temos