06:57 2021 Balandžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Įgulos nariu galima tapti paaukojus bent 10 dolerių Vaikų onkologinei ligoninei, kurią globoja būsimas skrydis

  VILNIUS, vasario 6 — Sputnik. Bendrovė "SpaceX" planuoja iki metų pabaigos atlikti pirmąją išskirtinai komercinę misiją į kosmosą ir paskelbė apie kosminių turistų surinkimą, pranešė bendrovė savo tinklalapyje.

  Misija gavo pavadinimą "Inspiration4" ir ją remia bendrovės "Shift4 Payments" įkūrėjas Džaredas Aizakmanas (Jared Isaacman). Aizakmanas, 37 metų verslininkas, didžiausias mokėjimų apdorojimo srityje žaidėjas JAV, aistringas aviatorius ir daugelio aviacijos šou dalyvis, bus pirmosios orbitoje visiškai turistinės įgulos vadas. Jis apmokės trijų kitų astronautų įguloje vietas.

  Tomas Kruzas
  © Sputnik / Екатерина Чеснокова

  Skrydis į žemą aplink Žemę esančią orbitą, kuris prasidės kosmodrome Kanaveralo kyšulyje, tęsis kelias dienas, tačiau misijos detalės kol kas nepateikiamos.

  Įgulos nariu galima tapti paaukojus pinigų Vaikų onkologinei ligoninei, kurią remia būsimas skrydis. Galima kreiptis dėl atrankos specialiame misijos tinklalapyje, palikus minimalų 10 dolerių dydžio įnašą — auka skirta padėti vėžiu sergantiems vaikams ir taip pat suteikia potencialią galimybę skristi į kosmosą.

  Organizatorių teigimu, didesnis indėlis padidina jūsų tikimybę būti išrinktam, taip pat suteikia galimybę gauti įsimintinus suvenyrus.

  Bendrovė pranešė, kad kosmoso turistų vardai bus paskelbti per mėnesį.

  Visus pasiruošimus skrydžiui atliks "SpaceX".

  "SpaceX" pagal sutartį su NASA sukūrė pilotuojamą erdvėlaivį "Crew Dragon", kuris jau atliko du pilotuojamus skrydžius į Tarptautinę kosminę stotį.

  Dar šia tema

  "SpaceX" paskelbė vaizdo įrašą apie "Crew Dragon" paleidimą į TKS
  Lietuvoje sukurtas nanopalydovas paleistas kartu su "SpaceX"
  Tegai:
  vaikai, turizmas, SpaceX, kosmosas

  Svarbiausios temos