12:35 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2146
 • RUB89.4919
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Tamsioji materija yra hipotetinis paslaptingos materijos tipas, kuris, kaip manoma, sudaro daugiau kaip 85 procentus visatos materijos masės, išskyrus tamsiąją energiją

  VILNIUS, vasario 6 — Sputnik. Jungtinių Valstijų Masačusetso technologijos instituto astronomai rado neįprastą tamsiosios materijos grupę "Tukan II" galaktikoje, esančioje palyginti arti Žemės — tik 163 tūkstančių šviesmečių atstumu. Apie tai rašoma žurnale "Nature Astronomy" paskelbtame straipsnyje. 

  Tyrėjai atrado žvaigždes, kurios priklauso "Tukan II", tačiau yra per toli nuo jos centro. Jas veikia galaktikos, kurios masė pasirodė tris ar penkis kartus didesnė, nei manyta iš pradžių, sunkis. Pasak mokslininkų, atradimas rodo, kad senovės reliktinės galaktikos taip pat buvo platesnės ir masyvesnės, nei manyta anksčiau, ir jose yra daug tamsiosios medžiagos.

  Tukane II taip pat yra žvaigždžių, kurių metališkumas yra ypač mažas (metališkumas yra santykinė elementų, sunkesnių už vandenilį ar helį, koncentracija) ir kurios susidarė ankstyvojoje visatoje.

  Tamsioji materija yra hipotetinis paslaptingos materijos tipas, kuris, kaip manoma, sudaro daugiau kaip 85 procentus visatos materijos masės, išskyrus tamsiąją energiją. Manoma, kad kiekvienoje galaktikoje yra tamsiosios medžiagos aureolė, kuri sulaiko joje esančias žvaigždes. Be tamsiosios materijos gravitacijos nepakaktų, kad galaktikos neiširtų.

  Tegai:
  Žemė, kosmosas

  Svarbiausios temos