14:42 2021 Kovo 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Praėjus šešiems mėnesiams po transplantacijos, Dimeo vėl galėjo mirksėti, pakelti antakius, susiraukti, apsirengti, pažaisti su savo šunimi ir net žaisti golfą

  VILNIUS, vasario 6 — Sputnik. Pirmą kartą pasaulyje Amerikos chirurgai atliko sėkmingą operaciją, vienu metu persodindami veidą ir abi rankas pacientui, nukentėjusiam per eismo įvykį, pranešė "Associated Press".

  Greitosios pagalbos automobilis Vilniuje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Pasak leidinio, 2018 metais Naujojo Džersio gyventojas Džo Dimeo (Joe DiMeo) buvo pakeliui namo iš naktinės pamainos ir užmigo prie vairo. Jo automobilis atsitrenkė į tvorą, apsivertė ir užsidegė. Apdegė 80 procentų jo kūno.

  Po avarijos Dimeo keturis mėnesius praleido ligoninėje ir jam buvo atlikta 20 operacijų. Jis prarado pirštus, vokus, o ant veido ir kaklo buvo randai, trukdantys judėti. 2019 metais gydytojai nusprendė persodinti mirusio donoro veidą ir rankas.

  23 valandas trukusios operacijos metu pacientui buvo persodinta visa oda ir kremzlė nuo plaukų linijos iki kaklo, zigomatinių lankų fragmentai, nosies kaulai ir apatinis žandikaulis.

  Praėjus šešiems mėnesiams po transplantacijos, Dimeo vėl galėjo mirksėti, pakelti antakius, susiraukti, apsirengti, pažaisti su savo šunimi ir net žaisti golfą. Tačiau tam, kad būtų išvengta audinių atmetimo, jis visą gyvenimą turės vartoti imunosupresantus.

  Tegai:
  transplantacija, avarija

  Svarbiausios temos