23:27 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Jis Rusijos sostinėje viešėjo vasario 4–6 dienomis. Per šį laiką jis susitiko su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu, taip pat su visuomeninių organizacijų atstovais

  VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Rusijos ir Europos Sąjungos santykiai toli gražu nėra patenkinami, sakoma ES vyriausiojo įgaliotinio užsienio ir saugumo politikai Žozepo Borelio pareiškime po jo vizito Maskvoje, praneša RIA Novosti.

  Jis Rusijos sostinėje viešėjo vasario 4–6 dienomis. Per šį laiką jis susitiko su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu, taip pat su visuomeninių organizacijų atstovais.

  Kalbėdamas apie Europos Sąjungos ir Maskvos santykius, Borelis pabrėžė, kad "diplomatiniai komunikacijos kanalai turėtų išlikti atviri ne tik krizių ar incidentų deeskalavimui, bet ir tiesioginiam keitimuisi nuomonėmis, tvirtų ir atvirų pranešimų perdavimui".

  Pasak jo, ES neramina žmogaus teisių padėtis Rusijoje. Šiuo atžvilgiu jis vėl pasmerkė Aleksejaus Navalno nuosprendį ir paragino valdžios institucijas jį paleisti.

  Jis ne kartą kritikavo Maskvos sprendimą išsiųsti tris diplomatus iš Vokietijos, Švedijos ir Lenkijos dėl jų dalyvavimo nesankcionuotuose mitinguose ir paragino Rusijos kolegas dar kartą apsvarstyti šį sprendimą. Jis neigė kaltinimus, kad europiečiai "vykdė veiklą, nesuderinamą su diplomatiniu statusu".

  Antradienį Maskvos Simonovskio teismas nusprendė panaikinti Navalnui atidėtą bausmę "Yves Rocher byloje" ir pakeisti ją realia 3,5 m. laisvės atėmimo bausme bendrojo režimo kolonijoje. Po to daugelis šalių, įskaitant JAV, Vokietiją, Prancūziją ir Jungtinę Karalystę, kreipėsi į Rusijos valdžios institucijas, prašydamos jį paleisti.

  Užsienio reikalų ministerija anksčiau patarė užsienio politikams, komentuojantiems situaciją su Navalnu, gerbti tarptautinę teisę ir spręsti savo šalių problemas. Užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pažymėjo, kad Vakarų politikų pasisakymai šia tema yra "kaip suderintas projektas". Prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas sakė, kad Kremlius neketina klausytis užsienio pareiškimų apie Navalną.

  Tegai:
  santykiai su Rusija, santykiai, ES, Rusija

  Svarbiausios temos