06:06 2021 Kovo 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1866
 • RUB88.7408
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (599)

  Vasario 6 dieną Rusijos vamzdžių klojimo barža "Fortuna", galinti užbaigti "Nord Stream-2" dujotiekį, atnaujino vamzdžių klojimo darbus Danijos teritoriniuose vandenyse

  VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Energija yra paskutinis tiltas tarp Rusijos ir Europos, kurio nereikėtų sunaikinti. Tai pareiškė Vokietijos prezidentas Frankas Valteris Šteinmajeris, praneša laikraštis "Handelsblatt".

  "Nuolat blogėjant santykiams per pastaruosius metus, ryšiai energetikos sektoriuje išlieka kone paskutinis tiltas tarp Rusijos ir Europos. Abi pusės turėtų pagalvoti, ar verta šį tiltą sunaikinti visiškai ir neatšaukiamai", — sakė jis.

  "Kaip kitaip galime paveikti situaciją, kurią laikome nepriimtina, jei nutrauksime paskutinius ryšius?" — pareiškė Vokietijos prezidentas.

  Vasario 6 dieną Rusijos vamzdžių klojimo barža "Fortuna", galinti užbaigti "Nord Stream-2" dujotiekį, atnaujino vamzdžių klojimo darbus Danijos teritoriniuose vandenyse.

  Vasario pradžioje buvo pranešta, kad naujoji JAV vadovybė ketina išspręsti krizę aplink "Nord Stream-2" dujotiekį ir užsiminė apie galimybę iš dalies panaikinti sankcijas. Buvo pranešta, kad Vašingtonas laukia konkrečių Vokietijos pasiūlymų. Tuo pačiu metu tranzito per Ukrainą palaikymas ir Europos priklausomybės nuo Rusijos dujų silpninimas išlieka naujos administracijos prioritetu.

  Vokietijos užsienio reikalų ministras Heikas Masas sakė, kad dujotiekio "Nord Stream-2" likimas bus sprendžiamas artimiausiomis savaitėmis ar mėnesiais. Jis neatmetė, kad projekto gali būti atsisakyta, nors pripažino, kad pasikeitus valdžiai Baltieji rūmai tapo atviresni dialogui. Anksčiau "Gazprom" kalbėjo apie nesėkmės galimybę, tačiau barža "Fortuna" Danijos vandenyse atnaujino statybas.

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (599)
  Tegai:
  Nord Stream-2, energetika, ES, Rusija, Vokietija

  Svarbiausios temos