21:06 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1417)

  Jis pripažino, kad vakcinos situacija virto lenktynėmis, kuriose visi nori pergalės, ar tai būtų Rusija, ar Kinija

  VILNIUS, vasario 8 — Sputnik. JAV Nacionalinio alergijos ir užkrečiamųjų ligų instituto vadovas Entonis Faučis (Anthony Fauci) teigiamai atsiliepė apie Rusijos vakciną "Sputnik V", paskelbus duomenis apie jos veiksmingumą moksliniame žurnale "The Lancet". Apie tai jis kalbėjo interviu JAMA.

  "Jei Rusija ar Kinija turi patikimų vakcinų, jos gali ja tiek save, tiek kai kurias kitas šalis aprūpinti! Tai yra kelias į visuotinę visos žmonijos apsaugą!" — mano jis.

  Specialistas pripažino, kad vakcinos situacija virto lenktynėmis, kuriose visi nori pergalės, ar tai būtų Rusija, ar Kinija.

  "Sputnik V" — pirmoji pasaulyje COVID-19 vakcina, pagrįsta gerai ištirta žmogaus adenoviruso vektoriaus platforma. Ją sukūrė Gamalėjaus nacionalinis epidemiologinių ir mikrobiologinių tyrimų centras. Rusijos sveikatos apsaugos ministerija vakciną užregistravo rugpjūčio viduryje, o gruodį rusai pradėjo ja skiepytis.

  "Lancet" neseniai paskelbė "Sputnik V" klinikinių tyrimų trečiojo etapo rezultatus. Jie patvirtino didelį vakcinos efektyvumą — 91,6 proc. Be to, pasak Gamalėjaus centro mokslininkų, vakcina visiškai apsaugo nuo sunkių COVID-19 atvejų.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1417)
  Tegai:
  Sputnik V, Rusija, vakcinacija, vakcina

  Svarbiausios temos