04:11 2021 Balandžio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2051
 • RUB92.2786
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1841)

  Užkrečiamesnė koronaviruso padermė jau kovo viduryje JAV gali tapti dominuojančia, perspėja mokslininkai

  VILNIUS, vasario 8 — Sputnik. Tyrimą atliko mokslininkų grupė iš Kalifornijos ir Arizonos universitetų, "Helix" kompanijos, "Scripps Research Institute" tyrimų instituto.

  Oro uostas
  © Sputnik / Владимир Астапкович

  "Dėl staigaus ir greito B.1.1.7 padermės plitimo visame pasaulyje mes siekėme suprasti šio varianto paplitimo dinamiką JAV", — rašoma tyrime.

  Mokslininkai nustatė, kad "britiškoji padermė" į Jungtines Valstijas pateko lapkričio pabaigoje, o nuo to laiko žmonės, užsikrėtę šia konkrečia paderme, į šalį atvyko bent kelis kartus. Kadangi "britiškasis" variantas yra daug užkrečiamesnis, tai kelia mokslininkų susirūpinimą.

  "Nuo 2021 metų sausio jis išplito bent 30 JAV valstijų. Svarbu pažymėti: mes nustatėme, kad B.1.1.7 plinta 35–45 % labiau visoje šalyje [nei kiti variantai — Sputnik]", — rašoma pranešime.

  Naujas SARS-CoV-2 koronaviruso variantas JK pirmą kartą buvo nustatytas 2020 metų gruodžio mėnesį. Apskritai "britiškojoje" padermėje yra 29 mutacijos, palyginti su pradine Uhano paderme. Tai rodo, kad ji mutuoja daug greičiau nei pastaroji: virusologai per mėnesį užfiksavo maždaug dvi mutacijas.

  Koronavirusu visame pasaulyje užsikrėtė daugiau nei 105 milijonai žmonių. JAV ir toliau užima pirmąją vietą pagal COVID-19 paplitimą ir mirčių skaičių.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1841)

  Dar šia tema

  Lietuvoje nustatyta 270 naujų COVID-19 atvejų, mirė 14 žmonių
  Čekija tikisi, kad ES užregistruos rusišką vakciną nuo COVID-19
  Antrąja vakcinos nuo COVID-19 doze paskiepytas Trakų ligoninės personalas
  Tegai:
  koronavirusas, JAV

  Svarbiausios temos