01:25 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2146
 • RUB89.4919
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1401)

  Organizacijos atstovė paaiškino, kad PSO dabar turi dvi vakcinas, pagrįstas mRNR, ir tokia RNR negali tapti DNR ar pakeisti žmogaus ląstelių

  VILNIUS, vasario 8 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paneigė gandus apie vakcinacijos ir nevaisingumo ryšį. Tai pareiškė PSO Imunizacijos departamento vadovė Keitė Obrajen (Kate O'Brien), praneša RIA Novosti.

  Anot jos, nėra tokių vaistų, kurie lemtų nevaisingumą. Specialistė taip pat teigė, kad teiginiai apie vakcinacijos poveikį DNR nėra teisingi. Ji paaiškino, kad PSO dabar turi dvi vakcinas, pagrįstas mRNR, ir tokia RNR negali tapti DNR ar pakeisti žmogaus ląstelių DNR. Obrajen pridūrė, jog dauguma vakcinų yra sukurtos taip, kad jos pačios tiekia baltymą ar nedidelę mikrobo, prieš kurį jie skirti, dalį.

  Anksčiau amerikiečių mokslininkai iš "ElicioTherapeutics" sukūrė pagalbinę medžiagą, kuri padidina vakcinų nuo COVID-19 veiksmingumą. Sukurtas AMP-CpG junginys vakcinos antigeną tiekia tiesiai į limfmazgius, kur gaminasi antikūnai. Tai sumažina vakcinų nuo koronaviruso dozę dešimt kartų, išlaikant tą patį apsaugos lygį.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1401)
  Tegai:
  vakcina, nėštumas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)

  Svarbiausios temos