15:30 2021 Kovo 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.2034
 • RUB88.6563
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Trijų šalių užsienio reikalų ministerijos šį sprendimą pavadino atsakymu į jų darbuotojų išsiuntimą iš Rusijos, apie kurį URM pareiškė praėjusį penktadienį

  VILNIUS, vasario 8 — Sputnik. Vokietijos, Švedijos ir Lenkijos valdžia tris Rusijos diplomatus paskelbė persona non grata, praneša RIA Novosti.

  Trijų šalių užsienio reikalų ministerijos šį sprendimą pavadino atsakymu į jų darbuotojų išsiuntimą iš Rusijos, apie kurį Užsienio reikalų ministerija paskelbė vasario 5 d.

  Vokietijoje persona non grata buvo paskelbtas Rusijos ambasados ​​Berlyne darbuotojas, Lenkijoje — generalinio konsulato Poznanėje darbuotojas. Iš Švedijos išsiųsto Rusijos diplomato pareigos nenurodomos.

  Praėjusį penktadienį Rusijos užsienio reikalų ministerija pranešė, kad Vokietijos, Švedijos ir Lenkijos diplomatinių atstovybių darbuotojai dalyvavo nesakcionuotose akcijose. Jie buvo paskelbti persona non grata ir jiems buvo įsakyta palikti šalį. Kremlius šį sprendimą pavadino užsienio atstovybių veiksmų, susijusių su neteisėtomis riaušėmis, pasekme. Kaip pažymėjo prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, Rusija pademonstravo, kad "neketina to toleruoti".

  Neteisėtos protesto akcijos įvyko skirtinguose Rusijos miestuose sausio 23 d. ir tęsėsi sausio 31 d., nepaisant daugybės valdžios perspėjimų, įskaitant masinio užsikrėtimo COVID-19 grėsmę. Žmonės taip pat išėjo į gatves vasario 2-osios vakarą, kai Maskvos Simonovskio teismas pakeitė Navalno atidėtą bausmę "Yves Rocher byloje" realia ir skyrė 3,5 metų bendrojo režimo kolonijoje.

  Kaip anksčiau pažymėjo Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, "tam tikri provokatoriai", kurių veiksmai buvo "gerai suprantami", ragino imtis veiksmų. Vladimiras Putinas pabrėžė, kad kiekvienas turi teisę reikšti savo nuomonę, tačiau "viskas, kas peržengia įstatymų ribas, yra ne tik neproduktyvu, bet ir pavojinga".

  Tegai:
  Rusija, Lenkija, Švedija, Vokietija, diplomatai

  Svarbiausios temos