01:08 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2146
 • RUB89.4919
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (259)

  "Sputnik V" vakcina yra pirmasis pasaulyje COVID-19 profilaktikos preparatas, jį Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo dar rugpjūčio viduryje

  VILNIUS, vasario 9 — Sputnik. Bulgarijos portalo dir.bg skaitytojai griežtai pasmerkė ES vadovybę, kuri neleidžia Europos Sąjungos teritorijoje naudoti Rusijos vakcinos "Sputnik V".

  Straipsnyje dir.bg pasakojama apie agentūros "Bloomberg" medžiagą, kuroje leidinys rusiško preparato sukūrimą pavadino didžiausiu moksliniu proveržiu nuo TSRS laikų. Visų pirma, agentūra pažymi, kad šalys pradėjo "rikiuotis į eilę" dėl vaisto tiekimo po to, kai moksliniame žurnale "The Lancet" buvo paskelbti klinikinių tyrimų trečiojo etapo rezultatai, kurie patvirtino didelį "Sputnik V" efektyvumą.

  "Jei vakcinos iš tikrųjų yra tokios būtinos, Europos Sąjunga dėl savo ksenofobijos rusų atžvilgiu žudo milijonus savo piliečių, atsisakydama Rusijos vakcinos. Atėjo laikas ES pripažinti, kad ksenofobija rusų atžvilgiu yra svarbesnė nei Europos piliečių gyvybės", — parašė vienas iš skaitytojų.

  "Vienintelis būdas judinti pasaulį į priekį — laisvas bendravimas ir keitimasis idėjomis, personalu ir modeliais. Atėjo laikas užbaigti su šia kvaila neapykanta, koks skirtumas, kieno tai vakcina — Amerikos, Rusijos ar Vokietijos, svarbu, kad ji veiktų", — pasisakė kitas.

  "Aš asmeniškai manau, kad vektorinė Rusijos vakcina yra geresnė nei "Pfizer" ir "Moderna" DNR vakcinos", — pareiškė dar vienas skaitytojas.

  Jis taip pat priminė apie bendrovės "AstraZeneca" bendradarbiavimą su rusiško preparato gamintoju.

  "Kol ES diskutuos apie Rusijos vakciną, Serbija ją pagamins", — pažymėjo vartotojas.

  "Matyt, JAV nelabai seka Rusijos mokslinius atradimus, jei joms šitas atrodo didžiausias", — pajuokavo vartotojas.

  "Visais klausimais Briuselis turi laukti dėdės Semo nuomonės. Europos valdininkai kenčia nuo silpnaprotystės, jie yra tokie politizuoti, kad Vašingtonas turi jiems visą laiką pasakyti, ką daryti", — pasipiktino portalo skaitytojas.

  "Vakarai bando kažkaip išeiti iš nepatogios padėties, kurioje atsidūrė. Iš pradžių Vakarų lyderiai buvo prieš "Sputnik V" ir išleido šimtus milijardų farmacijos kompanijoms JAV ir ES. Rezultatas lygus nuliui... Dabar jie yra dalinio Rusijos vakcinos pripažinimo etape. Laukia dar visiškas rusiško produkto pripažinimas ir pirkimas", — padarė išvadą dar vienas vartotojas.

  "Sputnik V" vakcina yra pirmasis pasaulyje COVID-19 profilaktikos preparatas. Rusijos sveikatos apsaugos ministerija jį užregistravo rugpjūčio viduryje. Vakcina buvo sukurta Gamalėjaus centre ir yra paremta gerai ištirta žmogaus adenoviruso vektoriaus platforma.

  Temos:
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (259)

  Dar šia tema

  JAV infekcinių ligų specialistas sureagavo į duomenų apie "Sputnik V" paskelbimą
  Lietuvos žurnalistas aštriai sukritikavo valdžią dėl "Sputnik V" atsisakymo
  Lietuvos prezidento administracija įvertino galimybę įsigyti "Sputnik V"
  Politologas: sunku laikyti Lietuvą nerusofobiška po pareiškimų apie "Sputnik V"
  "Sputnik V" vakcina perėjo mokslinių konsultacijų su ES reguliuotoju etapą
  Tegai:
  Rusija, Bulgarija, ES, COVID-19, vakcina, Sputnik V

  Svarbiausios temos