18:35 2021 Balandžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1782)

  Jis pabrėžė, kad ekspertai atidžiai išnagrinėjo visas hipotezes. Labiausiai tikėtina versija yra viruso perdavimas per tarpinį pernešėją

  VILNIUS, vasario 9 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacijos ekspertų grupė išnagrinėjo keturias galimas hipotezes, kaip Sars-Cov-2 virusas galėjo patekti į žmones, sakė PSO tarptautinės ekspertų grupės vadovas Peter'is Ben'as Embarek'as per spaudos konferenciją Uhane, praneša RIA Novosti.

  "Mes pateikėme keturias hipotezes, kaip virusas gali patekti į žmones. Pirmoji yra tiesioginis perdavimas iš gyvūno žmogui. Antroji hipotezė buvo ta, kad virusas gali būti perduodamas iš tarpinio gyvūno, kuris gali būti artimas žmonėms, virusas gali prisitaikyti ir cirkuliuoti. Trečioji versija yra maisto grandinė, ypač šaldytas maistas, kurio paviršius galėjo būti viruso plitimo žmonėms ar per maistą šaltinis. Ir paskutinė yra su laboratorija susijusio incidento galimybė", — sakė jis.

  Specialistas pabrėžė, kad ekspertai atidžiai išnagrinėjo visas hipotezes. Labiausiai tikėtina versija yra viruso perdavimas per tarpinį pernešėją.

  PSO ekspertai ketina tai išnagrinėti ateityje. Taip pat labai tikėtina, kad virusas gali plisti per šaldytų maisto produktų paviršius. Trečia, jei įmanoma, lieka versija apie tiesioginį viruso plitimą iš šikšnosparnių. O štai viruso nutekėjimas iš laboratorijos yra mažai tikėtinas.

   

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1782)
  Tegai:
  koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)

  Svarbiausios temos