12:20 2021 Kovo 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2048
 • RUB88.8857
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1464)

  Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen pridūrė, kad, nepaisant padarytų klaidų, ES jau paskiepyta 17 milijonų žmonių

  VILNIUS, vasario 11 — Sputnik. Europos Komisijos (EK) pirmininkė Ursula von der Leyen papasakojo apie masinės gyventojų vakcinacijos nesėkmes. Ją cituoja "Deutsche Welle".

  "Mes gavome leidimą [skiepytis] per vėlai. Ir, tikriausiai, jie buvo per daug tikri, kad vaistai atkeliaus laiku. Dabar turime savęs paklausti, kodėl taip atsitiko, ir suprasti, ko galime išmokti iš šios situacijos", — sakė ji.

  Anot jos, nepaisant padarytų klaidų, ES jau paskiepyta 17 milijonų žmonių. EK vadovė pabrėžė daranti viską, kad 70 procentų gyventojų vaistus gautų iki 2021 metų vasaros pabaigos.

  ES susiduria su koronaviruso vakcinų tiekimo problemomis. Sausio 15 dieną farmacijos įmonė "Pfizer" paskelbė apie savo sprendimą sumažinti vaisto tiekimą Europos šalims modernizuojant jo gamybą.

  Sausio 23 dieną laikraštis "Bild" pranešė, kad "AstraZeneca" negalės išsiųsti laukiamo vakcinos dozių skaičiaus į Europos šalis. Viena iš tiekimo sutrikimo priežasčių yra gaisras statomoje vakcinų gamykloje Punėje, Indijoje.

  Skiepijimas Europos Sąjungoje prasidėjo gruodžio 27 d. Pirmoji patvirtinta vakcina buvo "Pfizer/BioNTech", po to sekė "Moderna" ir "AstraZeneca". Sausio pabaigoje Rusija pateikė prašymą įregistruoti "Sputnik V".

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1464)

  Svarbiausios temos