14:03 2021 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Rusijos nuolatinio atstovo ES, per derybas Maskvoje jie aptarė ne tik Rusijos ir ES skirtumus, bet ir klausimus, kuriuose jų pozicijos yra artimos ar net sutampa

  VILNIUS, vasario 11 — Sputnik. Europos diplomatijos vadovo Žozepo Borelio žodžiai, kad Rusijos ir Europos Sąjungos santykiai "pasiekė dugną", yra perdėti. Tokiai nuomonei pritarė Rusijos Federacijos nuolatinis atstovas ES Vladimiras Čižovas, kurį cituoja TASS.

  "Pokalbis Maskvoje buvo sunkus, visų pirma mūsų partneriams. Bet, kita vertus, jis tikrai buvo atviras, ir aš manau, kad nė vienas iš dalyvių nepaneigs, jog galų gale jis buvo labai profesionalus", — sakė jis.

  Anot diplomato, per derybas Maskvoje jie aptarė ne tik Rusijos ir ES skirtumus, bet ir klausimus, kuriuose jų pozicijos yra artimos ar net sutampa.

  Čižovas Europos Parlamento narių elgesį susitikime, kuriame Borelis pasidalijo savo kelionės į Rusiją rezultatais, pavadino "tiesiogine isterija". Tačiau, anot jo, net ir tokiomis sąlygomis Europos diplomatijos vadovas patvirtino Maskvos ir Briuselio dialogo būtinybę.

  Vasario 4–6 dienomis Borelis lankėsi Rusijoje. Vasario 5 dieną jis susitiko su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu. Po kelių dienų ES diplomatijos vadovas leido įvesti naujas sankcijas Rusijai. Jis taip pat apkaltino Maskvą nenoru atkurti konstruktyvius santykius su Europa.

  Svarbiausios temos