15:11 2021 Kovo 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.2034
 • RUB88.6563
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kartu Rusijos vadovas siūlo kalbėti apie kitus veiksmus, kuriais siekiama pažaboti ginklavimosi varžybas ir apskritai ginklų kontrolę

  VILNIUS, vasario 11 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pakvietė Rusijos saugumo tarybos narius pasikalbėti apie naujus žingsnius, siekiant pažaboti ginklavimosi varžybas, pažymėdamas sėkmingą START-III pratęsimą, praneša RIA Novosti.

  "Visai neseniai mes kartu su savo partneriais iš Amerikos pratęsėme START-III. Mes tai ilgai siūlėme savo Amerikos partneriams. Malonu pažymėti, kad naujoji administracija įvykdė savo rinkimų pažadus. Šiuo atžvilgiu mes sveikiname šį sprendimą", — sakė jis susitikime su nuolatiniais Saugumo tarybos nariais.

  "Tačiau šiandien siūlau kalbėti apie kitus veiksmus, kuriais siekiama pažaboti ginklavimosi varžybas, ir apskritai ginklų kontrolę", — pasiūlė prezidentas.

  S-400
  © Sputnik / Пресс-служба Минобороны РФ

  START-III sutartis tarp Rusijos ir JAV įsigaliojo 2011 metų vasario 5 dieną. Joje numatyta, kad kiekviena pusė sumažins savo branduolinį arsenalą taip, kad per septynerius metus ir ateityje bendras ginklų skaičius neviršytų 700 tarpžemyninių balistinių raketų, balistinių raketų ant povandeninių laivų ir sunkiųjų bombonešių, taip pat 1 550 kovinių galvučių ir 800 dislokuotų ir nedislokuotų paleidimo įrenginių. 

  Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trampas paskelbė, kad sutartis nuostolinga JAV ir kad reikia parengti naują dokumentą, įtraukiant Kiniją į derybas. 

  Trampą prezidento poste pakeitęs Baidenas palaikė susitarimo pratęsimą be papildomų sąlygų. 

  Po visų diplomatinių procedūrų ir abiejų Rusijos parlamento rūmų paramos dėl START-III pratęsimo, Rusijos prezidentas pasirašė įstatymą dėl susitarimo, pratęsiančio sutartį penkeriems metams, ratifikavimo. 

  Tegai:
  sutartis, Vladimiras Putinas, JAV, Rusija

  Svarbiausios temos