20:55 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Tuo pačiu jis pridūrė, kad dabar tai pakeitė kalbos, jog "Sputnik V" yra didžiausias Rusijos mokslo laimėjimas

  VILNIUS, vasario 11 — Sputnik. Nuolatinis Rusijos atstovas ES Vladimiras Čižovas papasakojo apie Vakarų "praregėjimą" dėl Rusijos "Sputnik V" vakcinos. Jį cituoja RIA Novosti.

  "Su susidomėjimu stebėjome, kaip keičiasi požiūris į Rusijos vaistą Europos Sąjungoje, kuris kelis mėnesius, tai yra, praktiškai nuo pat jo atsiradimo momento, buvo suvokiamas su neslepiamu įtarumu, jei ne priešiškumu", — sakė jis. Čižovas pridūrė, kad dabar tai pakeitė kalbos, jog "Sputnik V" yra didžiausias Rusijos mokslo laimėjimas.

  Anot diplomato, ES šalys suprato, kad vakarietiškos vakcinos negarantuoja sėkmės. Jis priminė, kad Europos Komisija "iš anksto sumokėjo" daugiau nei 2,7 milijardo eurų už vakcinas, kurios net nebuvo pristatytos iki galo. Čižovas pabrėžė, kad pandemijos metu reikia užmegzti tarptautinį bendradarbiavimą, o ne konkuruoti.

  ES susiduria su koronaviruso vakcinų tiekimo problemomis. Sausio 15 dieną farmacijos įmonė "Pfizer" paskelbė apie savo sprendimą sumažinti vaisto tiekimą Europos šalims modernizuojant jo gamybą.

  Tada sausio 23 dieną laikraštis "Bild" pranešė, kad "AstraZeneca" negalės išsiųsti laukiamo vakcinos dozių skaičiaus į Europos šalis. Viena iš tiekimo sutrikimo priežasčių yra gaisras statomoje vakcinų gamykloje Punėje, Indijoje.

  Skiepijimas Europos Sąjungoje prasidėjo gruodžio 27 d. Pirmoji patvirtinta vakcina buvo "Pfizer/BioNTech", po to — "Moderna" ir "AstraZeneca". Sausio pabaigoje Rusija pateikė prašymą įregistruoti "Sputnik V".

  Tegai:
  ES, vakcina, Rusija

  Svarbiausios temos