05:30 2021 Balandžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1970
 • RUB92.2336
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Vokietijos valdžia priėmė Baltarusijos opozicijos palaikymo veiksmų planą, kuriame kalbama apie prieglobsčio ir stipendijų teikimą, paramą nepriklausomai žiniasklaidai, anksčiau sakė kanclerė Angela Merkel

  VILNIUS, vasario 11 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministerija, komentuodama pranešimus apie Vokietijos valdžios ir Baltarusijos opozicijos kontaktus, perspėjo dėl bandymų pasėti nesantaiką santykiuose tarp Maskvos ir Minsko.

  "Mes tik norėtume įspėti Vokietiją, kad ji susilaikytų nuo bandymų kištis ir kurstyti nesantaiką tarp sąjungininkų Rusijos ir Baltarusijos, tiesiogiai ar per kitus", — pranešime sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

  Vokietijos valdžia priėmė Baltarusijos opozicijos palaikymo veiksmų planą, kuriame kalbama apie prieglobsčio ir stipendijų teikimą, paramą nepriklausomai žiniasklaidai, anksčiau sakė kanclerė Angela Merkel.

  Po rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų, kuriuose šeštą kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, kuris, CRK duomenimis, surinko 80,1 proc. balsų, šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai.

  Opozicija mano, kad laimėjo Svetlana Tichanovskaja, ir reikalauja derybų dėl valdžios perdavimo ir naujų rinkimų. Buvusi kandidatė netrukus po rinkimų išvyko į Lietuvą, kur iš anksto buvo išvežti jos vaikai.

  Baltarusijos generalinė prokuratūra iškėlė bylą pagal baudžiamąjį straipsnį dėl raginimų užgrobti valdžią. Tichanovskaja įtraukta į tarptautinį ieškomų asmenų sąrašą Baltarusijoje ir Rusijoje.

  Kaip teigė Baltarusijos valdžia, Lietuva, Lenkija ir kitos šalys aktyviai kišasi į Baltarusijos vidaus reikalus ir bando kontroliuoti opoziciją. Taip pat Rusijos valdžia pranešė apie aktyvų Vilniaus kišimąsi į kaimyninės šalies reikalus.

  Tegai:
  Vokietija, Baltarusija, Rusija, Marija Zacharova

  Svarbiausios temos