11:12 2021 Kovo 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2048
 • RUB88.8857
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Situacija Baltarusijoje po prezidento rinkimų (582)

  Baltarusijos lyderis priminė pastarųjų mėnesių įvykius JAV ir Europoje, tokius kaip Kapitolijaus šturmas ir šiurkščios represijos prieš protestuotojus

  VILNIUS, vasario 11 — Sputnik. Vakarai neturi moralinės teisės nurodyti Baltarusijai, kaip reikia gyventi, sakė šalies prezidentas Aleksandras Lukašenka.

  "Pasakysiu viena: po šturmuoto Kapitolijaus, griežtų represijų prieš protestuotojus Lenkijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Nyderlanduose, žmonių įkalinimo karantine jie neturi jokios politinės ar moralinės teisės mums sakyti, kaip gyventi ir valdyti valstybę. Susitvarkykite savo reikalus", — sakė Lukašenka Baltarusijos nacionalinėje asamblėjoje.

  Anot valstybės vadovo, viena iš spaudimo jo šaliai priežasčių yra ta, kad kai kas jo nemėgsta, todėl jį reikia nuversti.

  "Taip, Lukašenka ne toks, taip, Lukašenka nepatenkintas. Bet tai ne apie Lukašenką. Ateis laikas, kai išsirinksite naują Lukašenką ar dar ką nors ten tarp mūsų, talentingų, tokių yra daug. Bet tikslai yra skirtingi — mus reikia palaužti. Mes esame nepageidaujami, neturėtume pasirodyti tarptautinėje arenoje", — sakė prezidentas.

  Lukašenka pabrėžė, kad "mus nuolat atakuos ir turime tai ištverti".

  Pagrindinė Baltarusijos prezidento pasitraukimo iš valdžios sąlyga buvo taikos ir tvarkos įtvirtinimas šalyje, protestų nebuvimas ir galimybė reikšti nuomonę įstatymų rėmuose.

  "Tai yra pagrindinė sąlyga. Antroji sąlyga: jei paaiškės, kad į valdžią ateis ne tie ir jų nuomonės skirsis, kaip antrą punktą mes užrašysime, kad nė vienas dabartinio prezidento šalininkų plaukas nenukristų", — sakė jis.

  Kaip pabrėžė Lukašenka, jis "kūrė šią šalį taip, kaip galėjo" ir neatsisakys jos "tiesiog taip, lengva ranka", nepaisant to, ar jis valdžioje, ar ne.

  Šeštoji Baltarusijos nacionalinė asamblėja ketvirtadienį pradėjo darbą Respublikos rūmuose Minske, didelio masto forumas truks dvi dienas.

  Po rinkimų nemažai Vakarų šalių įvedė sankcijas tam tikriems Baltarusijos pareigūnams ir valstybinėms įmonėms. Minskas paskelbė veidrodinį atsakymą į sankcijas. Baltarusijos valdžia ne kartą pareiškė, kad protestai šalyje koordinuojami iš užsienio. Lukašenka apkaltino Vakarus tiesioginiu kišimusi į padėtį respublikoje, pažymėjo, kad neramumus valdo JAV, o europiečiai "žaidžia kartu". Tarp šalių, iš kurių koordinuojami protesto veiksmai, Lukašenka įvardijo Lenkiją, Čekiją, Lietuvą ir Ukrainą.

  Temos:
  Situacija Baltarusijoje po prezidento rinkimų (582)
  Tegai:
  politika, Baltarusija, Aleksandras Lukašenka

  Svarbiausios temos