23:53 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2225
 • RUB90.3519
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1412)

  Nurodoma, kad leidimas buvo išduotas vadovaujantis Juodkalnijos vyriausybės sprendimu. Šiuo metu šalyje nėra masinės vakcinacijos, nes trūksta vaisto imunizacijai

  VILNIUS, vasario 12 — Sputnik. Dar vienoje šalyje buvo leista tiekti Rusijos vakciną nuo koronaviruso "Sputnik V". Leidimą importuoti vaistą išdavė Juodkalnijos vaistų ir medicinos prietaisų agentūra, apie tai praneša RIA Novosti su nuoroda į instituciją.

  Nurodoma, kad leidimas buvo išduotas vadovaujantis Juodkalnijos vyriausybės sprendimu. Šiuo metu šalyje nėra masinės vakcinacijos, nes trūksta vaisto imunizacijai.

  Anksčiau "The Washington Post" žurnalistas Išanas Taruras (Ishaan Tharoor) prognozavo Rusijos koronaviruso vakcinos "Sputnik V" pasaulinę sėkmę. Jis pabrėžė, kad Vakarai nepakankamai įvertino Rusijos plėtrą, tačiau įrodyti šio vaisto pranašumai po paskelbimo moksliniame medicinos žurnale "The Lancet" paskatino daugelio valstybių susidomėjimą Rusijos vakcina. Tarp jų yra Europos Sąjungos šalys, kuriose gyventojų skiepijimas atidedamas dėl skiepų trūkumo.

  Rusijos vaistas "Sputnik V" tapo pirmąja pasaulyje registruota vakcina nuo koronaviruso. Šiuo metu Rusijos preparatas yra tarp dešimties geriausių kandidatų į vakciną Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) sąraše. 12 šalių jau patvirtino "Sputnik V" naudojimą savo teritorijoje. Rusijoje vakcinacija prasidėjo 2020 metų gruodžio 5 dieną.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1412)
  Tegai:
  koronavirusas, Sputnik V, Rusija

  Svarbiausios temos