01:22 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2146
 • RUB89.4919
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos URM pabrėžė, kad valstybė turi teisėtų interesų ir rūpesčių, ir Vakarų šalys turėtų tai turėti omenyje dirbdamos su Rusijos Federacija ginkluotės sutarčių ir kitais klausimais

  VILNIUS, vasario 12 — Sputnik. Rusija atsisakė nusileisti JAV ginklų kontrolės sutartyse. Tai pareiškė užsienio reikalų viceministras Sergejus Riabkovas, praneša RIA Novosti.

  Riabkovas pabrėžė, kad Rusijos valstybė turi teisėtų interesų ir rūpesčių, ir Vakarų šalys turėtų tai turėti omenyje dirbdamos su Rusijos Federacija ginkluotės sutarčių ir kitais klausimais.

  "Tokiais klausimais negali būti vienos krypties gatvėse. Nėra vietos sprendimams, priimamiems darant spaudimą arba nesant abipusiškumo. Tik lygiavertis dialogas gali padėti pasiekti subalansuotus, abipusiškai priimtinus susitarimus", — agentūra cituoja jį.

  Vladimiras Putinas
  © Sputnik / Михаил Климентьев

  Riabkovas teigė, kad, remiantis tokiais principais, bus įmanoma sukurti sėkmingą sąveiką tarptautinio saugumo ir stabilumo klausimais.

  Vasario 3 dieną Maskva ir Vašingtonas pasikeitė notomis dėl Strateginės ginkluotės mažinimo sutarties (START) pratęsimo. Šalys oficialiai pratęsė sutartį penkeriems metams. Taigi, ji galios iki 2026 metų vasario 5 dienos.

  START-III sutartis tarp Rusijos ir JAV įsigaliojo 2011 metų vasario 5 dieną. Joje numatyta, kad kiekviena pusė sumažins savo branduolinį arsenalą taip, kad per septynerius metus ir ateityje bendras ginklų skaičius neviršytų 700 tarpžemyninių balistinių raketų, balistinių raketų ant povandeninių laivų ir sunkiųjų bombonešių, taip pat 1 550 kovinių galvučių ir 800 dislokuotų ir nedislokuotų paleidimo įrenginių.

  Tegai:
  sutartis, JAV, Rusija

  Svarbiausios temos