14:57 2021 Kovo 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Straipsnio autorius priminė sveikatos priežiūros vertintojo (Lacijaus regiono ministro) Alessio D'Amato žodžius, kad "Sputnik V" gali tapti įrankiu, kuris pagreitins vakcinacijos programą šalyje

  VILNIUS, vasario 10 — Sputnik. Italija "pagrasino" patvirtinti Rusijos "Sputnik V" vakciną augant pasipiktinimui dėl sustojusios vakcinacijos ES, rašė žurnalistas Tim'as McNulty'is straipsnyje laikraščiui "Express".

  Jo nuomone, Romos sprendimas naudoti rusišką vakciną "gresia ES skilimu". Straipsnio autorius priminė sveikatos priežiūros vertintojo (Lacijaus regiono ministro) Alessio D'Amato žodžius, kad "Sputnik V" gali tapti įrankiu, kuris pagreitins vakcinacijos programą šalyje.

  Jis pridūrė, kad Italija gali greitai gauti alternatyvią vakciną, "sutrumpindama biurokratinių procedūrų laiką", ES kovos stengiantis užtikrinti adekvatų tiekimą kontekste.

  McNulty'is pabrėžė, kad Europos Sąjunga susiduria su sunkumais dėl didelio masto vakcinacijos nuo koronaviruso dėl problemų, susijusių su vaistų tiekimu iš "AstraZeneca" ir "Pfizer".

  Publicistas taip pat pažymėjo, kad Austrijos kancleris Sebastian'as Kurz'as išreiškė susidomėjimą "Sputnik V", nes ES valstybės narės negali paspartinti vakcinos įvedimo proceso. Vokietijos kanclerė Angela Merkel teigė, kad Vokietija yra pasirengusi naudoti rusišką vakciną.

  Sausį Merkel pranešė, kad pasiūlė Rusijai pagalbą registruojant "Sputnik V" Europos Sąjungoje. Anot jos, Vokietija yra pasirengusi bendradarbiauti, tačiau norint ją naudoti Europos Sąjungoje, Rusijos vakcina turi gauti Europos vaistų agentūros leidimą. Tuo tarpu viena iš ES narių — Vengrija — savarankiškai perka "Sputnik V", tas pats variantas dabar svarstomas ir Čekijoje.

  Autoritetingas mokslinis leidinys "The Lancet" paskelbė straipsnį su trečiojo "Sputnik V" bandymų etapo rezultatais. Tyrimai patvirtino aukštą Rusijos vakcinos saugumą ir veiksmingumą — 91,6 proc.
  "Sputnik V" vakcinos naudojimas anksčiau buvo patvirtintas 21 šalyje: Rusijoje, Baltarusijoje, Argentinoje, Bolivijoje, Serbijoje, Alžyre, Palestinoje, Venesueloje, Paragvajuje, Turkmėnistane, Vengrijoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Irane, Gvinėjos Respublikoje, Tunise, Armėnijoje, Meksikoje, Nikaragvoje, Serbijoje, Libane ir Mianmare.

  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  © Sputnik
  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19

  Dar šia tema

  Europos Sąjunga priėmė paraišką įregistruoti "Sputnik V" vakciną
  Nes rusiška: Lietuvos valdžia yra pasirengusi atimti iš piliečių vakciną
  Andriukaitis mano, kad Lietuva neturi atsisakyti "Sputnik V" vakcinos
  Tegai:
  vakcina, Europa, Rusija

  Svarbiausios temos