19:11 2021 Kovo 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.2028
 • RUB88.6885
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  "BBC" kanale buvo parodytas dokumentinis filmas "Trump Takes on the World", kuriame pateikti 2017 metų įvykiai

  VILNIUS, vasario 14 — Sputnik. Donaldas Trampas, būdamas JAV prezidentu, nerimavo, kad jam nebuvo pasakyta apie Rusijos lyderio Vladimiro Putino skambutį, sakoma ką tik išleistame dokumentiniame filme "Trump Takes on the World".

  Šie įvykiai datuojami 2017 metų sausio mėnesį, kai Jungtinėse Valstijose lankėsi Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Tereza Mei (Theresa May).

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas
  © Sputnik / Алексей Никольский

  "Jie (Mei ir Trampas) susėdo ir pradėjo derybas, ministrė pirmininkė norėjo pakalbėti apie Putiną. Ji paklausė, ar Trampas kalbėjo su Putinu. Jis atsakė, kad ne. Tuo metu (JAV prezidento) aparato vadovas pasakė: "Putinas jums skambino, bet turėjote užimtą tvarkaraštį ir neturėjote laiko jam perskambinti", — cituojami filme, parodytame antrajame "BBC" kanale, laikinai ėjusio JAV valstybės sekretoriaus (iki 2017 metų vasario) Tomo Šenono (Tom Shannon) žodžiai.

  Po to Trampas gūžtelėjo pečiais, pažvelgė į ministrę pirmininkę ir pasakė, kad jis tuo netiki, tvirtinama filme.

  "Putinas yra vienintelis žmogus pasaulyje, galintis sunaikinti JAV, ir aš neatsakiau į jo skambutį", — tada pasakė Trampas, tačiau netrukus pakeitė pokalbio temą.

  Mei aparato vadovė Fiona Hil (Fiona Hill) savo ruožtu pažymėjo, kad Trampas išreiškė nepasitenkinimą tuo, kad informacija apie skambutį nuo jo buvo paslėpta.

  "Trampas pasidarė net ne rausvas, o raudonas ir paklausė: "Jūs sakote, kad prezidentas Putinas man skambino, tik dabar?" — pasakė Hill.

  Pasak jos, vėliau JAV prezidentas ne kartą klausė patarėjo nacionalinio saugumo klausimais Maiklo Flino (Michael Flynn): "Vladimiras Putinas man skambino, o jūs man nepasakėte?"

  Tegai:
  dokumentinis filmas, filmas, Rusija, Vladimiras Putinas, Donaldas Trampas, JAV

  Svarbiausios temos