00:41 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2146
 • RUB89.4919
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (586)

  Kaip pažymima leidinyje, JAV aktyviai pasisako prieš projektą ir mėgina tiekti savo suskystintas gamtines dujas ES

  VILNIUS, vasario 15 — Sputnik. Vokietijos ir JAV valdžios dar nevykdė tiesioginių derybų dėl "Nord Stream-2" dujotiekio, praneša laikraštis "Handelsblatt" su nuoroda į Vokietijos ekonomikos ministerijos pareiškimą.

  JAV aktyviai pasisako prieš projektą ir mėgina tiekti savo suskystintas gamtines dujas ES.

  Kaip pažymi "Handelsblatt", priežastis yra ta, kad svarbios pareigos Vašingtone dar nėra užpildytos. Kaip nurodoma Vokietijos ekonomikos ministerijoje, dialogą galima pradėti tik po to, kai bus įvardyti ir patvirtinti ministerijos vadovo Pėterio Altmajerio kontaktiniai asmenys ir kolegos naujojoje JAV administracijoje.

  Tuo tarpu, kaip rašo leidinys, JAV šia tema jau vyksta vidinė diskusija. "Handelsblatt" duomenimis, daugelis JAV departamentų kartu su Valstybės departamentu, Iždo ir energetikos departamentu, vadovaujami Nacionalinio saugumo tarybos, surengė konsultacijas apie tai, kaip elgtis ginče dėl "Nord Stream-2".

  "Nord Stream-2" projektu numatoma nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos nutiesti dvi dujotiekio linijas, kurių bendras pajėgumas sieks 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus.

  Jungtinės Valstijos aktyviai priešinasi projektui, norėdamos tiekti Europai savo suskystintas gamtines dujas, taip pat Ukraina ir daugelis kitų Europos šalių. 2019 metų gruodžio mėnesį Vašingtonas įvedė sankcijas dujotiekiui, dėl ko Šveicarijos "Allseas" buvo priversta nutraukti savo darbą projekte. Tuo tarpu Rusija ne kartą pabrėžė, kad dujotiekio statyba atitinka Europos vartotojų interesus ir siekia grynai ekonominių tikslų.

  Klojimas atsinaujino po metų, kai vamzdžių klojimo laivas "Fortuna" Vokietijos vandenyse paklojo 2,6 kilometro vamzdžius. Po to, pasak projekto vykdytojo, liko nebaigti apie 120 kilometrų Danijos vandenyse ir apie 28 kilometrai Vokietijos. Danijos valdžios institucijos susitarė dėl galimybės naudoti "Fortuna" nuo sausio 15 dienos, Vokietijos leidimas šiam laivui galioja iki gegužės pabaigos.

  Tačiau sausio mėnesį Vašingtonas išplėtė sankcijas dujotiekiui, įtraukdamas bandymų, tikrinimo ir sertifikavimo paslaugas teikiančias įmones, taip pat paslaugas ar įrenginius, skirtus atnaujinti vamzdžių klojimo laivus. Netrukus po to Norvegijos bendrovė "DNV GL" paskelbė, kad nutrauks visą veiklą, susijusią su dujotiekio tikrinimu, ir negalės to patvirtinti. Sausio 19 dieną JAV įvedė sankcijas laivui "Fortuna" ir jo savininkei bendrovei "KBT-Rus". Kremlius apgailestauja dėl neteisėtų apribojimų įvedimo. Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas sankcijas prieš dujotiekį pavadino reiderių ataka.

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (586)

  Dar šia tema

  Vokietija neigia pranešimus apie susitarimą su JAV dėl "Nord Stream-2"
  Vokietijos verslas įvertino "Nord Stream-2" perspektyvas
  "Gazprom" šiemet tikisi paleisti "Nord Stream-2"
  Tegai:
  Nord Stream-2, JAV, Vokietija

  Svarbiausios temos