18:32 2021 Kovo 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.2028
 • RUB88.6885
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1451)

  Anksčiau pranešta, kad dėl koronaviruso pandemijos ligoninėse atsirado bakterijų, atsparių esamiems vaistams, todėl dabar būtina sukurti alternatyvą "klasikiniams" antibiotikams kovojant su hospitalinėmis infekcijomis

  VILNIUS, vasario 15 — Sputnik. Bakteriofagų virusai gali būti išskirti iš Rusijos Arkties zonos ekosistemų, siekiant sukurti jų pagrindu sukurtus vaistus kovai su infekcinėmis ligomis, kurias sukelia bakterijos, atsparios esamiems antibiotikams, sako Artiomas Gončarovas, funkcinės genomikos ir proteomikos laboratorijos vadovas, praneša RIA Novosti.

  Anksčiau jis pranešė, kad dėl koronaviruso pandemijos ligoninėse atsirado bakterijų, atsparių esamiems vaistams, todėl dabar būtina sukurti alternatyvą "klasikiniams" antibiotikams kovojant su hospitalinėmis infekcijomis. Pasak jo, naujus vaistus galima sukurti, visų pirma, remiantis bakteriofagais (virusais, kurie parazituoja bakterijų ląsteles ir sugeba jas sunaikinti).

  "Dabar fagoterapija patiria antrą bangą... Ir atliekama vis daugiau tyrimų apie bakteriofagų naudojimą kovojant su infekcinėmis ligomis, ypač ligomis, kurias sukelia bakterijos, turinčios daug atsparumo antibiotikams", — žurnalistams sakė jis.

  "Prieš kurį laiką mes pasiūlėme strategiją, pagal kurią siekiama ieškoti veiksmingų bakteriofagų natūraliose ekosistemose. Ir, mūsų pastebėjimais, perspektyviausias bakteriofagų šaltinis tikriausiai yra ekosistemos, susijusios su mūsų planetos poliariniais regionais. Arktis ir Antarktida gali būti pagrindiniai labai virulentiškų bakteriofagų tiekėjai", — patikslino specialistas.

  Pasak mokslininko, ekspedicijų į Antarktidą rezultatai atskleidė, kad daug bakteriofagų galima rasti paukščių, įskaitant pingvinus, buveinėse, taip pat gėlavandenių ežerų vietose. "Kita tyrimo dalis buvo skirta amžinojo įšalo bakteriofagų paieškai Rusijos Arktyje, ypač Rytų Sibire. Preliminarūs tyrimai <...> rodo, kad bakteriofagus galima išskirti iš amžinajame įšale esančios paleontologinės medžiagos mėginių", — pažymėjo jis.

  Pasak Gončarovo, remiantis šiais tyrimais Eksperimentinės medicinos institute buvo suformuotas biologinis bakteriofagų padermių bankas.

  "Mūsų kiti žingsniai bus išbandyti, kaip efektyviai šie fagai gali būti naudojami gydant infekcijas, kurias sukelia (jų patogenų) atsparumas antibiotikams", — padarė išvadą specialistas.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1451)
  Tegai:
  koronavirusas, Antarktika, mokslininkai

  Svarbiausios temos