18:29 2021 Balandžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1782)

  Pasiūlymą įvesti vadinamąjį "skiepų pasą" pateikė kelionių įmonės, kurios tikisi pasinaudoti šiuo žingsniu turistų srautui didinti ir pandemijos paveiktam verslui atkurti

  VILNIUS, vasario 15 — Sputnik. Didžiosios Britanijos valdžia šalyje neįves "skiepų paso" dėl koronaviruso, patvirtino JK ministras pirmininkas Borisas Džonsonas, rašo RIA Novosti autorius Denisas Borošilovas.

  Pasiūlymą įvesti vadinamąjį "skiepų pasą" pateikė kelionių įmonės, kurios tikisi pasinaudoti šiuo žingsniu turistų srautui didinti ir pandemijos paveiktam verslui atkurti. Džonsonas anksčiau du kartus atmetė tokių pasų išdavimą, pažymėdamas, kad tai sukurs nelygybės ir apribojimų sąlygas.

  "Neišvengiamai bus labai domimasi šiomis idėjomis ir tuo, kaip galite įrodyti, kad gavote koronaviruso vakciną. Taip pat parodote, kad prieš išvykdami į užsienį buvote paskiepyti nuo geltonosios karštinės ar kitų ligų. Manau, tai svarbu, bet aš nemanau, kad mūsų šalyje bus įvesti paskiepytų žmonių pasai, leidžiantys jiems eiti į užeigą ar panašiai", — žurnalistams sakė Džonsonas.

  Sekmadienį šalies Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė įvykdžiusi skiepijimo pradžioje iškeltą tikslą — iki vasario vidurio vakcinuoti 15 milijonų rizikos grupės žmonių. Tikimasi, kad pavasarį visa JK suaugusiųjų populiacija bus paskiepyta nuo COVID-19.

  Džonsonas dėkojo mokslininkams, medicinos specialistams, kariškiams ir savanoriams, kurie padėjo užtikrinti greitą vakcinacijos tempą.

  "Kiekvienas vakcinacijos kampanijos dalyvis gali didžiuotis tuo, ką pasiekė. Yra tokių, kurie dar nesiskiepijo. Aš nuoširdžiai raginu žmones tai padaryti — vaistai yra saugūs, efektyvūs ir padės jums apsisaugoti nuo ligų ir mirties, jie padės apsaugoti jūsų šeimą ir kaimynus", — sakė jis.

  Džonsonas patvirtino, kad po vasario 22 dienos Vyriausybė pateiks karantino švelninimo planą, tačiau priminė, kad infekcijos lygis vis dar didelis, o šalies grįžimas į įprastą gyvenimą bus lėtas ir laipsniškas.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1782)
  Tegai:
  Didžioji Britanija, koronavirusas, Borisas Džonsonas

  Svarbiausios temos