20:40 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1417)

  Siekiant užkirsti kelią viruso mutacijų pasekmėms, pasak specialisto, padėtų vakcina, pagrįsta gyvybiškai svarbiais ir mažiausiai linkusiais mutuoti viruso elementais ir struktūromis

  VILNIUS, vasario 16 — Sputnik. Vakcina nuo koronaviruso "Vektor" turėtų būti veiksminga prieš kitas Didžiosios Britanijos padermes, tačiau reikia būti pasirengus ją greitai pakeisti, RIA Novosti sakė imunologas, medicinos mokslų daktaras Vladislavas Žemčiugovas.

  "Mutacijos viruse vyksta nuolat, kaip ir paveikslėlis kaleidoskope, tai būdinga jo genetinės medžiagos sintezės mechanizmui, pačiam genomui. Tos mutacijos, tie pokyčiai, kurie yra naudingi virusui, jo pagreitintai reprodukcijai ar naujiems plitimo keliams, vyksta natūralia atranka", — sakė Žemčiugovas.

  Siekiant užkirsti kelią viruso mutacijų pasekmėms, pasak specialisto, padėtų vakcina, pagrįsta gyvybiškai svarbiais ir mažiausiai linkusiais mutuoti viruso elementais ir struktūromis.

  "Sprendžiant iš tam tikros informacijos, "Vektor" centro vakcina "EpiVacCorona" apima gyvybiškai svarbias ir konservatyviausias viruso molekules. Ji parodė veiksmingumą prieš Brazilijos, Pietų Afrikos ir Didžiosios Britanijos padermes. Tikėkimės, kad ji bus veiksminga ir su vėlesnėmis mutacijomis. Labai sunku viską numatyti iki galo. Turime būti pasirengę pakeisti vakciną taip greitai, kaip keičiasi virusas", — pažymėjo Žemčiugovas.

  Anksčiau "The Guardian" su nuoroda į Edinburgo universiteto tyrėjus pranešė, kad JK nustatytas dar vienas koronaviruso variantas, pavadintas B1525. Kaip pažymėjo leidinys, naujasis viruso variantas turi "potencialiai nerimą keliantį mutacijų rinkinį". Tyrėjai ypač nerimauja dėl smaigalinio baltymo E484K mutacijos, kuri taip pat yra Brazilijos ir Pietų Afrikos padermėse, ir, pasak ekspertų, virusas tampa atsparesnis antikūnams.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1417)

  Dar šia tema

  Dauguma Lietuvos savivaldybių išlieka raudonojoje zonoje
  Aplinkos ministras paragino neatsipalaiduoti dėl karantino sušvelninimo
  Lietuva yra zonoje "Raudona C3": per parą nustatyta 300 naujų COVID-19 atvejų
  Tegai:
  mutacija, koronavirusas

  Svarbiausios temos