15:09 2021 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1421)

  Anksčiau pranešta, kad sulaukiama ES šalių gyventojų kreipimųsi, kuriuose jie išreiškė norą atvykti į Krymą ir pasiskiepyti rusiška vakcina

  VILNIUS, vasario 16 — Sputnik. JAV pilietis Eupatorijos poliklinikoje buvo paskiepytas nuo koronaviruso, žurnalistams pranešė Krymo sveikatos apsaugos ir Informacijos ministerijos.

  Ministerijų duomenimis, tai yra pirmoji amerikiečio vakcinacija Kryme. Briusas Votsas Bevanas (Bruce Watts Bevan) pasiskiepijo vakcina nuo COVID-19 "Sputnik V", jo žmona — Rusijos pilietė archeologė Tatjana Smekalova — taip pat pasiskiepijo.

  Anksčiau Krymo Parlamento etninių ryšių ir viešosios diplomatijos komiteto vadovas Jurijus Gempelis sakė, kad sulaukė ES šalių gyventojų kreipimųsi, kuriuose jie išreiškė norą atvykti į Krymą ir pasiskiepyti rusiška vakcina.

  Briusas Bevanas, kuriam yra 78 metai, su žmona jau daugiau nei metus gyvena Eupatorijoje, jis atvyko į Krymą iš Vašingtono priemiesčio. "Ji (vakcina "Sputnik V") gera ir aš džiaugiuosi, kad man pavyko ją gauti. Kodėl gi ne? Man nebūtų saugu vykti į JAV tam, kad gaučiau vakciną. Kelionė trunka 24 valandas. Daug geriau gauti čia ir dabar", — cituoja jį RIA Novosti.

  Vakciną "Sputnik V" sukūrė Gamalėjaus centras kartu su Rusijos tiesioginių investicijų fondu.

  Vaistas paremtas žmogaus adenovirusinių vektorių platforma ir apima dviejų komponentų įvedimą trijų savaičių intervalu. Pagrindinis privalumas yra efektyvumas ir ilgalaikių neigiamų pasekmių nebuvimas.

  Vasario 2 dieną "The Lancet" paskelbė vakcinos "Sputnik V" trečiojo klinikinių tyrimų etapo rezultatus. Ekspertai nustatė, kad vaisto veiksmingumas siekia 91,6 proc.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1421)

  Dar šia tema

  Aplinkos ministras paragino neatsipalaiduoti dėl karantino sušvelninimo
  Lietuva yra zonoje "Raudona C3": per parą nustatyta 300 naujų COVID-19 atvejų
  Imunologas įvertino "EpiVacCorona" veiksmingumą prieš naujas padermes
  Tegai:
  Sputnik V, vakcina, koronavirusas

  Svarbiausios temos