19:34 2021 Kovo 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.2028
 • RUB88.6885
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas per bendrą spaudos konferenciją su premjeru Denisu Šmyhaliu Briuselyje sakė, kad NATO durys lieka atviros naujoms narėms, Ukraina turi toliau įgyvendinti būtinas reformas

  VILNIUS, vasario 16 — Sputnik. Konfliktas Donbase netaps kliūtimi Ukrainai įstoti į NATO, sakė ministras pirmininkas Denisas Šmyhalis, praneša RIA Novosti.

  Anksčiau NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas per bendrą spaudos konferenciją su Šmyhaliu Briuselyje sakė, kad NATO durys lieka atviros naujoms narėms, Ukraina turi toliau įgyvendinti būtinas reformas.

  NATO nepriima šalių, turinčių teritorinių ginčų, o Ukraina laiko savu Krymą, kuris po referendumo 2014 metų kovo mėnesį tapo Rusijos regionu, taip pat vykdo karinę operaciją prieš nepripažintas LLR ir DLR, kurios paskelbė savo nepriklausomybę po perversmo Ukrainoje 2014 metų vasario mėnesį.

  "Žinoma, atviros agresijos prieš Ukrainą ir okupuotas teritorijas buvimas sukelia diskusijas bloke. Tačiau šios politinės diskusijos niekada nesiliovė. Atskiros NATO narės gali išreikšti skirtingas pozicijas. Tačiau jos nesudarys kliūčių, kai būsime pasirengę įstoti į NATO", — antradienį paskelbtame interviu agentūrai "Ukrinform "sakė Šmyhalis.

  Pasak jo, šiame kontekste svarbu suprasti, kad Ukrainos armija, karinis jūrų laivynas ir oro pajėgos gins šalį su NATO arba be jos.

  Šmyhalis pažymėjo, kad vienintelis ir pagrindinis klausimas šiandien yra Ukrainos kariuomenės perėjimas prie NATO standartų.

  "Kai tik Ukraina bus pasirengusi patvirtinti visišką perėjimą, nedelsiant iškils įstojimo į NATO klausimas", — sakė ministras pirmininkas.

  2014 metų gruodžio mėnesį Ukrainos Aukščiausioji Rada pakeitė du įstatymus, atsisakydama neprisijungusios prie NATO valstybės statuso. 2016 metų birželio mėnesį buvo priimtos papildomos pataisos, apibrėžiančios įstojimą į NATO kaip šalies užsienio politikos tikslą. 2019 metų vasario mėnesį Ukrainos parlamentas priėmė Konstitucijos pataisas, užtikrinančias šalies kelią į ES ir NATO.

  Ukraina tapo šeštąja valstybe, gavusia NATO Sustiprintų galimybių partnerio statusą. Anksčiau šį statusą gavo Australija, Suomija, Gruzija, Jordanija ir Švedija. Sustiprintų galimybių partnerio statusas NATO buvo įvestas 2014 metais, siekiant užmegzti gilesnius, labiau specializuotus dvišalius santykius.

  Tegai:
  NATO, Ukraina

  Svarbiausios temos