18:08 2021 Balandžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1782)

  JT generalinis sekretorius prašo valstybių lyderių, sustiprinus tarptautinį bendradarbiavimą, užtikrinti, kad būtų vakcinuoti ne tik jų, bet ir neturtingų šalių gyventojai

  VILNIUS, vasario 17 — Sputnik. JT generalinis sekretorius Antonijus Guteresas ragina valstybes užtikrinti solidarumą vakcinos klausimu ir atsikratyti "vakcininio nacionalizmo", remiant ne tik savo, bet ir neturtingų šalių gyventojų skiepijimą, spaudos konferencijoje pareiškė generalinio sekretoriaus atstovas spaudai Stefanas Diužarikas.

  Pasak jo, Guteresas trečiadienį kalbės JT Saugumo Tarybos posėdyje, skirtame kovai su koronavirusu ir vakcinacijai, ir paragins valstybes sustiprinti solidarumą.

  Paklaustas, koks yra globalinis Gutereso prašymas lyderiams, Diužarikas pareiškė: "Vienas didelis prašymas — iš tikrųjų užtikrinti "vakcininį solidarumą", iš tikrųjų nutraukti "vakcininį nacionalizmą".

  "Aišku, kad jei eisime dabartiniu keliu, negalėsime visų paskiepyti reikiamu greičiu", — nurodė oficialus atstovas.

  Pasak jo, kiekviena vyriausybė rūpinasi savo žmonėmis, tai yra pagrindinė jos atsakomybė.

  "Tačiau mes tikime, kad sustiprinus tarptautinį bendradarbiavimą, paremtą finansavimu, vyriausybės gali patenkinti savo tautų poreikius ir tuo pačiu metu parodyti tikrą solidarumą finansuodamos besivystantį pasaulį", — pareiškė Diužarikas.

  "Matome, kad didėja visų šių viruso padermių skaičius, nes tam tikra prasme vakcinos veikia nepakankamai greitai. Tai yra kiekvieno interesai, nesvarbu, ar esate iš išsivysčiusios, ar besivystančios šalies, ar iš šalies su vidutiniu pajamų lygiu, kad visi būtų paskiepyti", — pridūrė jis.

  Penktadienį Baltųjų rūmų atstovė spaudai Džen Psaki (Jen Psaki) apkaltino Rusiją ir Kiniją bandymais "naudoti vakcinas kaip diplomatinės plėtros priemonę". Psaki teigia, kad tokios šalys kaip "Rusija ir Kinija kartais pagalbą kitiems naudoja tam, kad tie žengtų jų keliu".

  Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, komentuodamas Psaki žodžius, išreiškė nusivylimą ir pridūrė, kad Maskva niekada su niekuo nebendradarbiauja prieš ką nors.

  Rusijos vakcinos "Sputnik V" naudojimas jau patvirtintas daugiau nei 20 šalių: Rusijoje, Baltarusijoje, Argentinoje, Bolivijoje, Serbijoje, Alžyre, Palestinoje, Venesueloje, Paragvajuje, Turkmėnistane, Vengrijoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Irane, Gvinėjos Respublikoje, Tunise, Armėnijoje, Meksikoje, Nikaragvoje, Serbų Respublikoje (Bosnijos ir Hercegovinos subjektas), Libane, Mianmare, Pakistane, Mongolijoje, Bahreine, Juodkalnijoje, Kazachstane, Sent Vinsente ir Grenadinuose.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1782)

  Dar šia tema

  "Sputnik V" pateko į populiariausių vakcinų nuo COVID-19 trejetuką
  Žiniasklaida pranešė apie Europos susiskaldymo grėsmę dėl Rusijos vakcinos
  Lietuva atnaujino gyventojų vakcinacijos nuo COVID-19 planą
  Tegai:
  nacionalizmas, Jungtinių Tautų organizacija (JTO), vakcina, koronavirusas

  Svarbiausios temos