19:07 2021 Balandžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Buvusio JAV diplomato teigimu, šalis padarė klaidą atsisakiusi INF sutarties, nes į ją buvo įdėta daug darbo. Kita vertus, Strateginės ginkluotės mažinimo sutarties pratęsimas suteikia šalims galimybę dar sumažinti savo strateginius arsenalus

  VILNIUS, vasario 17 — Sputnik. START-III sutarties pratęsimas tarp Rusijos ir JAV ir tolesnės derybos suteikia šalims galimybę dar trečdaliu sumažinti savo strateginius arsenalus, taip pat aptarti viršgarsinių ir nestrateginių branduolinių ginklų įtraukimą į ginklų kontrolės sistemą, RIA Novosti pasakė buvęs JAV diplomatas Hovardas Stoferis (Howard Stoffer).

  Stoferis 1980–2005 metais ėjo įvairias pareigas Valstybės departamente, po to septynerius metus užėmė aukštas pareigas JT Saugumo Tarybos struktūroje.

  "Manau, kad galima tęsti bandymus rasti būdą, kaip padaryti (sutartį) išsamesnę ateityje. Manau, patikros procedūrų greičiausiai nereikės labai keisti, tačiau jos bus reikalingos atliekant kitus veiksmus, galbūt, tiriant galimybę sumažinti (ginkluotę) trečdaliu", — sakė Stoferis. Pasak jo, šalys jau neformaliai aptarė tokią galimybę.

  "Manau, kad tolesni veiksmai, kuriuos reikės aptarti, apims puolamąsias raketas", — patikslino jis.

  Be to, eksperto manymu, būtina ištirti viršgarsinių ginklų kontrolę ir požiūrį į nestrateginius branduolinius ginklus, kurių neriboja START-III.

  "Manau, kad viršgarsinius ginklus reikia įtraukti (į būsimas sutartis). Šis ginklas nuolat sutrumpina įspėjimo laiką", — paaiškino Stoferis.

  Jis taip pat mano, kad JAV padarė klaidą atsisakydamos Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties (INF), nes į ją buvo įdėta daug darbo.

  "Yra kaltinimų iš JAV pusės, kad Rusija pažeidė sutartį... Bet turi būti būdas uždrausti šiuos ginklus ir atnaujinti sutarties veikimą", — mano Stoferis.

  Rusija praeityje neigė JAV kaltinimus INF sutarties pažeidimu.

  Dar šia tema

  Rusija atsakė į JAV Valstybės departamento kaltinimus dėl cheminio ginklo naudojimo
  "Veiksmingiau nei valdomos raketos": kuo ginkluojama Rusijos karinė aviacija
  Per 5–7 metus Rusija į rinką išleis 50 naujų ginklų
  Rusija viršgarsinius ginklus pavers nebranduolinių atgrasymo pajėgų pagrindu
  Tegai:
  ginklavimasis, JAV, Rusija

  Svarbiausios temos