15:10 2021 Kovo 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1437)

  Anksčiau Vokietijos kanclerė Angela Merkel sakė pasiūliusi Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui pagalbą registruojant "Sputnik V" vakciną Europos Sąjungoje. Ji pabrėžė, kad vaisto vartojimas šalyje galimas tik gavus Europos vaistų agentūros sutikimą

  VILNIUS, vasario 18 — Sputnik. Europos vaistų agentūra (EVA) paskyrė pranešėją nuolatinei "Sputnik V" peržiūrai, Twitter'yje pranešė vakcinos kūrėjai.

  Jie tikisi, kad procedūra netrukus prasidės ir agentūra apie tai oficialiai paskelbs savo svetainėje.

  "Prašymas patvirtinti rinkoje — kitas žingsnis", — pridūrė kūrėjai.

  Vaistų kūrėjai pabrėžė, kad jie mato Europos Sąjungą kaip partnerę ir nori bendradarbiauti "saugodami europiečius ir gamindami ES vakciną".

  "Sputnik" kūrėjai siūlo, kad vakcinos būtų virš ir už politikos ribų. Tikimės, kad ES ir EVA vakciną įvertins moksliniu požiūriu, o ne iš politinės pusės. "Sputnik" jau patvirtintas 29 šalyse", — sakė jie.

  Dabar "Pfizer/BioNTech", "Moderna" ir "AstraZeneca" vakcinos yra leidžiamos ES.

  Dar sausio pabaigoje Prancūzijos laikraščio "Le Figaro" skaitytojai pasidžiaugė pranešimais, kad Rusijos tiesioginių investicijų fondas kreipėsi dėl vakcinos "Sputnik V" registracijos Europos Sąjungoje.

  Anksčiau Vokietijos kanclerė Angela Merkel sakė pasiūliusi Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui pagalbą registruojant "Sputnik V" vakciną Europos Sąjungoje. Ji pabrėžė, kad vaisto vartojimas šalyje galimas tik gavus Europos vaistų agentūros sutikimą. Tuo tarpu ES valstybė narė Vengrija nepriklausomai perka vakciną iš Rusijos Federacijos, tas pats sprendimas dabar svarstomas ir Čekijoje.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1437)
  Tegai:
  koronavirusas, ES, Rusija, Sputnik V

  Svarbiausios temos