06:39 2021 Kovo 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1866
 • RUB88.7408
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pasakė, kad reikia atnaujinti NATO strateginę koncepciją nuo 2010 metų, kadangi padėtis pasikeitė, o ji neįvertina Kinijos augimo ir santykių su Rusija pablogėjimo

  VILNIUS, vasario 18 — Sputnik. Pareiškimuose apie NATO strateginių koncepcijų atnaujinimą nėra nieko naujo, nes Rusija jau seniai buvo įvardyta kaip Vakarų priešė, tai yra informacinio karo prieš Rusijos Federaciją dalis, sakė Valstybės Dūmos Tarptautinių reikalų komiteto pirmininko pirmasis pavaduotojas Dmitrijus Novikovas, praneša RIA Novasti.

  Pirmosios NATO šalių gynybos ministrų vaizdo konferencijos dienos pabaigoje aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pasakė, kad reikia atnaujinti NATO strateginę koncepciją nuo 2010 metų, kadangi padėtis pasikeitė, o ji neįvertina Kinijos augimo ir santykių su Rusija pablogėjimo.

  "Šiuose pareiškimuose nėra nieko naujo. Rusija jau seniai įvardyta kaip priešininkė. O diskusijos šia tema greičiausiai yra ne pasirengimas perrašyti kai kurias programos nuostatas — to paprasčiausiai nereikia, bet dalyvavimas informaciniame kare prieš mūsų šalį", — sakė Novikovas.

  Jis paaiškino, kad visi NATO strateginiai dokumentai — tiek JAV, tiek jų sąjungininkai — gana aiškiai ir nedviprasmiškai nurodo tris grėsmes.

  "Kalbant apie Vašingtono strategijas, ši trijulė visada atrodo labai aiški. Kartais Rusija ir Kinija yra pirmoje ir antroje vietoje, pakeisdamos viena kitą, tačiau Iranas pastaraisiais metais beveik visada buvo trečioje vietoje. Todėl Rusiją kaip grėsmę jau seniai nustatė, perkėlė į vieną iš pirmųjų vietų. Nepaisant to, kad Sovietų Sąjunga šiandien nėra pasaulio žemėlapyje, Rusija ir toliau laikoma prieše, grėsme ir panašiai. Kinija yra toje pačioje linijoje", — sakė deputatas.

  Novikovas pridūrė, kad Kinija vykdo visiškai taikią politiką tarptautinėje arenoje, tačiau, nepaisant to, "vertinama kaip grėsmė dėl paprastos priežasties — jos ekonominis potencialas auga, todėl jos konkurencinės galimybės didėja. Ir šis faktas Vakarų sostinėse jau laikomas grėsme", — sakė jis.

  Tegai:
  Rusija, NATO

  Svarbiausios temos