14:23 2021 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (265)

  Skaitytojai įsitikinę, jog blogų žinių apie vakciną nebuvimas leidžia laikyti ją saugia, o valdžiai reikėtų atsižvelgti į kitų vakcinų tiekimo sunkumus ir greičiau spręsti, kaip paskiepyti šalies gyventojus

  VILNIUS, vasario 18 — Sputnik. Lenkijos interneto portalo "Interia" skaitytojai pritarė idėjai šalyje naudoti Rusijos vakciną nuo COVID-19.

  Vartotojai pasmerkė Lenkijos valdžios institucijas už atsisakymą atskirti politiką ir visuomenės sveikatą ir paragino susitarti su Rusija.

  "Kvailumo viršūnė skųstis vakcinų trūkumu ir tuo pat metu nenaudoti rusiškų. O gal susitarti su Maskva, gaminti "Sputnik" Lenkijoje ir eksportuoti į kitas šalis?" — paklausė skaitytojas.

  "Gali būti, kad "Sputnik V" pateks į Lenkiją, bet tik aplinkeliu, per Vokietiją. Vakciną pirksime iš vokiečių, kaip ir rusiškas dujas", — sakė kitas skaitytojas.

  Vienas iš skaitytojų apkaltino Lenkiją perdėta rusofobija ir valdžios institucijų noru pasmerkti piliečius ligoms ir mirtims, kad tik nepirktų "rusiškų vakcinų".

  "Rusijos vakcina nėra skirta lenkams. Net jei ji būtų visiškai saugi ir 100 % veiksminga, Lenkija nebūtų jos pirkusi. Pirma, išdidumas to neleis, antra, jau 30 metų oficiali ideologija liepia mums nekęsti Rusijos", — teigė kitas skaitytojas.

  Be to, vartotojai pažymėjo, kad jei po vakcinacijos "Sputnik V" būtų atskleistas koks nors šalutinis poveikis ar mirtis, žiniasklaida jau būtų paskelbusi šią informaciją.

  "Blogų žinių apie šią vakciną nebuvimas įtikina mane, kad ji yra gera", — apibendrino skaitytojas.

  Lenkija šiuo metu gauna dviejų gamintojų — "Pfizer" ir "Moderna" — vakcinas. Pastaruoju metu "Pfizer" sumažino siuntų gabenimą į daugelį šalių, įskaitant Lenkiją, paaiškindama tai gamyklos rekonstrukcija Belgijoje. "Moderna" taip pat vėluoja pristatyti vakciną į Lenkiją.

  Anksčiau Švedijos laikraščio "Dagens Industri" straipsnio autorė Frida Valnor paaiškino, kodėl šaliai reikia pirkti Rusijos vakciną "Sputnik V".
  Pasak jos, EK atstovė Ursula von der Leyen pripažino, kad Europos Sąjungos pastangos pradėti skiepijimo programą "virsta fiasko". 27 ES šalyse yra paskiepyti tik apie penki procentai gyventojų — šis skaičius yra mažesnis nei Izraelyje, JAV ir JK. Žurnalistė priminė, kad šiuo rodikliu Sąjunga atsilieka nuo Serbijos. Šalies skiepijimo sėkmės priežastis yra Rusijos "Sputnik V" vakcinos ir kiniško preparato "Sinovac" pirkimas. Kaip paaiškino Serbijos ministras pirmininkas, vakcinacija yra ne geopolitinė, o sveikatos problema.

  Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas taip pat pasisako už rusiško preparato pirkimą, jei Europos vaistų agentūra patvirtins šią vakciną. Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Austrijos kancleris Sebastianas Kurcas išsakė mintis apie gamybą pagal "Sputnik V" licenciją savo šalyse, o Vengrija nusprendė įsigyti rusišką preparatą. Dar prieš tai Merkel sakė pasiūliusi Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui pagalbą registruojant "Sputnik V" vakciną Europos Sąjungoje. Ji pabrėžė, kad vaisto vartojimas šalyje galimas tik gavus Europos vaistų agentūros sutikimą. Tuo tarpu ES valstybė narė Vengrija nepriklausomai perka vakciną iš Rusijos Federacijos, tas pats sprendimas dabar svarstomas ir Čekijoje.

  Anksčiau interviu "Ouest-France" prancūzų politologas Paskalis Bonifasas (Pascal Boniface) išsakė nuomonę, kad Rusija dėl koronaviruso vakcinos "Sputnik V" laimi geopolitinę pergalę. Eksperto teigimu, vaistų ieškojimas COVID-19 prevencijai ir jo platinimo problema paskatino "vakcinų diplomatijos" atsiradimą. Vakarų šalys čia atrodo ne per geriausiai, tuo tarpu Maskva laimi geopolitinį mūšį.

  Rusijos sveikatos apsaugos ministerija "Sputnik V" užregistravo 2020 metų rugpjūtį. Preparatas buvo sukurtas Gamalėjaus epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centre su Rusijos tiesioginių investicijų fondo parama. Vakcina sukurta remiantis gerai ištirta žmogaus adenoviruso platforma. Medicinos žurnalo "The Lancet" publikacijoje teigiama, kad "Sputnik V" parodė aukšto lygio saugumą.

  RTIF sausio 29 dieną pateikė paraišką įregistruoti "Sputnik V" vakciną Europos vaistų agentūrai (EVA) ir patvirtino, kad paraiška buvo priimta. 

  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  © Sputnik
  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  Temos:
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (265)

  Dar šia tema

  "Sputnik V" vakcina nuo COVID-19 pasiskiepijo pirmasis amerikietis
  Rusija pranešė apie didelį susidomėjimą "Sputnik V" pasaulyje
  JT paragino atsikratyti nacionalizmo vakcinos klausimu
  Maskvoje bus išbandyta nazalinio tipo "Sputnik V" vakcina
  Tegai:
  COVID-19, koronavirusas, vakcinacija, vakcina, Sputnik V, Lenkija

  Svarbiausios temos