14:35 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Norvegija nerimauja dėl Rusijos lėktuvų, atskrendančių prie jos oro erdvės sienų. Tuo tarpu JAV bombonešių dislokavimą pasienyje su Rusija gynybos ministras vadina "įprastu įvykiu"

  VILNIUS, vasario 18 — Sputnik. Norvegija susidūrė su dilema dėl poreikio subalansuoti santykius su Rusija ir JAV, "Nettavisen" sakė Kopenhagos universiteto Karo studijų centro vyresnysis ekspertas Kristianas Sebiu Kristensenas.

  "Niekas nenori be reikalo pabloginti ir taip įtemptos padėties. Tačiau JAV sunku atsisakyti. Tenka mokėti už aljansą su amerikiečiais", — sakė jis.

  Kristensenas taip pat teigė, kad Norvegija tariamai bando "Rusijai aiškiai pasakyti", kad šalis siekia ilgalaikio aljanso su JAV.

  Be to, anot eksperto, potencialus amerikiečių bombonešių dislokavimas Norvegijoje, kuris anksčiau sulaukė kritikos iš Rusijos, yra naujos Vašingtono karinės strategijos dalis.

  "Amerikiečių bombonešiai ten bus dislokuoti trumpam, o tada jie grįš namo. JAV karinių oro pajėgų strategija Arktyje reiškia išplėsti jos buvimą regione", — pabrėžė jis.

  Anksčiau interneto portalai rašė, kad keturi amerikiečių bombonešiai B-1B "Lancer" bus dislokuoti vasario mėnesį Norvegijos karinėje bazėje. Tačiau oficialiai šios informacijos niekas nepatvirtino, Norvegijos oro pajėgų ryšių tarnybos vadovas Stinas Barclajus Goslanas susilaikė nuo komentarų. 

  Vėliau oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova sakė, kad Oslo planus dislokuoti amerikiečių strateginius bombonešius savo oro bazėje netoli Trondheimo Maskva vertina kaip dar vieną žingsnį didinant karinį aktyvumą regione.

  Sausio mėnesį užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas per vaizdo konferenciją su savo kolega iš Norvegijos Ine Eriksen Sereide sakė, kad NATO karinės infrastruktūros plėtra iki Rusijos sienų yra ypač žalinga Arktikai.

  2020 metų rugsėjo mėnesį Rusijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininkas Valerijus Gerasimovas kalbėjo apie NATO stiprinimą 20 kilometrų nuo Rusijos sienų. Jis pridūrė, kad aljanse skleidžiami pranešimai apie agresyvų Rusijos Federacijos elgesį yra melagingi.

  Dar šia tema

  "Ar duos meškerių?" — Kam reikalingos pripučiamos valtys iš JAV Ukrainos laivynui
  Dėmesys Krymui. Kaip valdant Baidenui persitvarko NATO
  JAV paragino Rusiją grįžti prie kibernetinio saugumo diskusijų
  Tegai:
  NATO, bombonešis, JAV, Rusija, Norvegija

  Svarbiausios temos