15:58 2021 Kovo 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.2034
 • RUB88.6563
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (269)

  Pažymima, kad Rusijos vakcina dar nepatvirtinta PSO ar Amerikos reguliavimo institucijos, o Valstybės departamentas ne rekomenduoja savo darbuotojams ja skiepytis, bet "leidžia jiems patiems priimti sprendimus dėl sveikatos"

  VILNIUS, vasario 19 — Sputnik. JAV diplomatai, dirbantys kitose šalyse, dėl to, kad nėra amerikiečių pagamintų vakcinų, yra priversti kreiptis dėl skiepų į kitas šalis, tarp jų ir į Rusiją, skelbia The Washington Post.

  Pasak laikraščio šaltinių, mažiausiai 13 šalių jau pasiūlė vakcinuoti Amerikos diplomatus vakcinomis, kurias jie anksčiau įsigijo iš JAV. Valstybės departamentas, pasak laikraščio, jau priėmė šį pasiūlymą. Dabar Valstybės departamentas nagrinėja panašius pasiūlymus iš dar aštuonių šalių.

  "Rusijoje kai kurie Valstybės departamento pareigūnai kreipėsi į Maskvą dėl Rusijos "Sputnik V" vakcinos dozių, kai Vašingtonas artimiausiu metu nežadėjo pristatyti JAV pagamintų vakcinų", — sakė laikraštis.

  Leidinyje pažymima, kad Rusijos vakcina dar nepatvirtinta PSO ar Amerikos reguliavimo institucijos, o Valstybės departamentas ne rekomenduoja savo darbuotojams ja skiepytis, bet "leidžia jiems patiems priimti sprendimus dėl sveikatos".

  Kaip pažymi laikraštis, Valstybės departamentas paprašė 315 tūkstančių vakcinų dozių, tačiau iki šiol gavo tik 23 proc.

  "Tai labai nestabili situacija, ir mes suprantame, kad darbuotojai labai nori informacijos", — laikraštyje cituojami valstybės sekretoriaus pavaduotojos Carol Perez žodžiai.

  Perez ir kiti JAV pareigūnai laikraščiui sakė, kad ieško atsakymo į diplomatų susirūpinimą dėl vakcinacijos.

  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  © Sputnik
  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  Temos:
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (269)
  Tegai:
  Sputnik V, vakcina, JAV

  Svarbiausios temos