13:30 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Aparatas, penktasis marsaeigis NASA istorijoje, yra aprūpintas septyniais moksliniais instrumentais

  VILNIUS, vasario 19 — Sputnik. JAV prezidentas Džo Baidenas pasveikino NASA su sėkmingu "Perseverance" marsaeigio nusileidimu Marse, pranešė trumpojoje spaudos konferencijoje laikinai einantis NASA vadovo pareigas Stivas Jurčikas (Steve Jurczyk).

  "Praėjus maždaug valandai po nusileidimo, JAV prezidentas man paskambino ir jo pirmieji žodžiai buvo: "Sveikinu, vaikinai!" — cituoja NASA vadovą RIA Novosti. Anot jo, prezidentą jis atpažino iš balso.

  Anot NASA vadovo, prezidentas teigė besididžiuojantis ir pasveikino visą komandą bei pažadėjo artimiausiu metu pasveikinti visus asmeniškai. Jis pranešė, kad tai gali įvykti šią savaitę.

  Marsaeigis nusileido vasario 18 dieną, ketvirtadienį, Jezero kraterio rajone.

  Praėjusių metų liepą iš Žemės startavo "Mars 2020" misija su "Perseverance" marsaeigiu. Aparatas, penktasis marsaeigis NASA istorijoje, yra aprūpintas septyniais moksliniais instrumentais. Jis turi surinkti Marso grunto mėginius. Marsaeigyje įrengtas prietaisas deguoniui gauti iš Marso atmosferos, taip pat "kosminis sraigtasparnis", kuris pirmą kartą turi skristi kitos planetos paviršiumi.

  Tegai:
  Marsas, NASA, Džo Baidenas, JAV

  Svarbiausios temos