10:47 2021 Kovo 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2048
 • RUB88.8857
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1463)

  Kaip teigiama pranešime, Baideno administracija tikina, jog iš pradžių nori vakcinuoti savo šalies gyventojus

  VILNIUS, vasario 19 — Sputnik. JAV valdžios institucijos nesiųs koronaviruso vakcinos į besivystančias šalis, kol šalyje bus pakankamai vaistų amerikiečiams skiepyti, praneša "Financial Times", remdamasi neįvardijamais prezidento Džo Baideno administracijos atstovais.

  "Šiuo metu mes orientuojamės į amerikiečių skiepijimą, jų skiepijimą čia", — sakė vienas Baideno administracijos atstovų. Pasak kito atstovo, Baidenas paprašė administracijos apsvarstyti galimybę dovanoti "perteklines vakcinas", "kai šalyje bus pakankamai" preparato vidaus paklausai patenkinti.

  "Nors šiuo metu negalime pasidalinti vakcinos dozėmis, sunkiai dirbame, kad palaikytume COVAX ir paspartintume skiepijimą visame pasaulyje", — sakė dar vienas administracijos atstovas. Baltieji rūmai anksčiau teigė, kad JAV padidins aukas vakcinacijos iniciatyvai COVAX iki 4 milijardų dolerių.

  COVAX yra tarptautinis mechanizmas, kurį PSO paleido bendradarbiaudama su Pasaulio vakcinacijos ir imunizacijos aljansu (GAVI) ir Pasirengimo epidemijai inovacijų koalicija (CEPI), kuri remia gamybos įrenginių kūrimą ir vykdo pirkimus. Pagal programos sąlygas, dideles pajamas gaunančios šalys moka už vakcinų pirkimą, taip subsidijuodamos vadinamąsias finansuojamas valstybes.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1463)
  Tegai:
  vakcinacija, vakcina, JAV

  Svarbiausios temos