20:14 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1493)

  Iki šiol Lenkijoje iš piliečių reikalauta tiesiog užsidengti nosį ir burną. Tam tiko ne tik bet kokios rūšies kaukė, bet ir šalikas, skarelė, plastikinis skydelis

  VILNIUS, vasario 19 — Sputnik. Lenkija nori įpareigoti šalies gyventojus dėvėti tik medicinines kaukes, kad apsisaugotų nuo COVID-19, penktadienį sakė vyriausiasis premjero patarėjas kovos su pandemija reikalams profesorius Andžejus Horbanas (Andrzej Horban).

  Iki šiol Lenkijoje viešose vietose iš piliečių reikalaujama tiesiog užsidengti nosį ir burną. Tam tinka ne tik bet kokios rūšies kaukė, bet ir šalikas, skara, plastikinis skydelis.

  "Tikiuosi, kad taip ir bus. Taip", — sakė Horbanas, kurį cituoja naujienų agentūra PAP, paklaustas, ar sveikatos apsaugos ministras išleis įsakymą dėl įpareigojimo dėvėti medicinines kaukes.

  Pasak Horbano, atitinkamas paliepimas bus išleistas penktadienį.

  "Sumanymas tas, kad būtų naudojamos tinkamos kaukės, bent jau vadinamosios chirurginės kaukės, jau nekalbant apie kaukes su filtrais", — paaiškino jis.

  Pastaruoju metu Lenkijoje padaugėjo koronaviruso atvejų.

  Lenkijoje išlieka valdžios kovą paskelbtas karantino režimas. Nuo vasario 1 dienos respublikos valdžia leido atnaujinti parduotuvių darbą prekybos centruose ir muziejuose. Vasario 12 dieną teatrai ir kino teatrai, lauko sporto kompleksai, baseinai, viešbučiai, slidinėjimo trasos, saunos ir masažo kabinetai buvo atverti lankytojams dviem savaitėms.

  Piliečiai raginami likti namuose ir dirbti nuotoliniu būdu. Visoje šalyje kaukes dėvėti privaloma, restoranuose, kavinėse ir baruose maistą galima užsisakyti tik išsinešti. Draudžiama kviesti į svečius daugiau nei penkis žmones. Dauguma mokinių mokosi nuotoliniu būdu, išskyrus pradinių klasių mokinius.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1493)

  Dar šia tema

  Paaiškėjo, kurią vietą Lietuva užima Europoje pagal sergamumą COVID-19
  Lietuvoje COVID-19 atvejų skaičius vėl išaugo: patvirtinti 663 nauji atvejai
  Rusijos URM pasiūlė užsienio diplomatams pasiskiepyti nuo COVID-19
  Tegai:
  kaukės, koronavirusas, Lenkija

  Svarbiausios temos