18:01 2021 Balandžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1782)

  Gruodžio viduryje JK buvo atrasta nauja SARS-CoV-2 padermė. Vėliau paaiškėjo, kad ji plinta 70 procentų greičiau

  VILNIUS, vasario 19 — Sputnik. "Britiškoji" koronaviruso padermė B117 sparčiai plinta Vokietijoje, tai apsunkina kovą su COVID-19 pandemija, spaudos konferencijoje Berlyne sakė Roberto Kocho virusologijos instituto vadovas Lotaras Vyleris (Lothar Wieler).

  "Mes žinome, kad B117 padermė plinta Vokietijoje, jos dalis sparčiai auga, palyginti su kitomis šio viruso mutacijomis. B117 yra dar užkrečiamesnė, apie tai sužinojome prieš kelias savaites, ir galimai dar pavojingesnė. Turime pasiruošti tam, kad kova su pandemija tokiu būdu taps dar sudėtingesnė", — cituoja Vylerį RIA Novosti.

  Jis pridūrė, kad higienos taisyklės ir socialinių kontaktų apribojimai yra veiksmingi prieš naują padermę, taip pat jis paragino laikytis šių apribojimų.

  Gruodžio viduryje JK buvo atrasta nauja SARS-CoV-2 padermė. Vėliau paaiškėjo, kad ji plinta 70 procentų (pagal kitus vertinimus, 56 procentais) greičiau. Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas teigė, kad mutacija yra 30 procentų mirtinesnė nei ankstesnioji ir iki 70 procentų užkrečiamesnė.

  Pastaraisiais mėnesiais infekcijos VUI-202012/01 atvejai buvo užregistruoti mažiausiai 80 šalių.

  Sausio pabaigoje Rusijos "Rospotrebnadzor" vadovė Ana Popova paskelbė, kad Rusijoje jau pradėti "britiškosios" koronaviruso padermės nustatymo sistemos bandymai. Ji taip pat pažymėjo, kad Rusijos vakcinos gali apsaugoti nuo mutavusios COVID-19 versijos. Tai patvirtina PGR sistemų duomenys.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1782)

  Dar šia tema

  Lietuvoje COVID-19 atvejų skaičius vėl išaugo: patvirtinti 663 nauji atvejai
  Rusijos URM pasiūlė užsienio diplomatams pasiskiepyti nuo COVID-19
  Socialdemokratai Vyriausybei siūlo atsisakyti visuotinio karantino
  Tegai:
  koronavirusas, Vokietija

  Svarbiausios temos