05:40 2021 Kovo 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1866
 • RUB88.7408
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1501)

  Vasario 9 dieną pranešta, kad PSO ekspertai parengė keturias koronavirusinės infekcijos perdavimo žmonėms versijas — iš gyvūno, tarpinės jungties, šaldytų maisto produktų ir dėl nutekėjimo iš laboratorijos

  VILNIUS, vasario 19 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ekspertai pradėjo tirti šeškų, barsukų ir triušių vaidmenį plintant koronavirusui Uhano (Kinija) turguje. Britų zoologas Piteris Dašakas (Peter Daszak), dalyvavęs PSO tyrimo misijoje, apie tai pranešė "The Wall Street Journal".

  Pasak jo, šeškų skerdenos buvo parduodamos turguje — jos buvo rastos šaldytuvuose. Gyvūnai nebuvo užsikrėtę koronavirusu, tačiau jie galėjo jį pernešti. Taip pat prekiauta triušiais, galinčiais platinti infekcijas.

  Šią versiją patvirtino Erasmus universiteto medicinos centro Nyderlanduose virusologijos katedros vedėja profesorė Mariona Kopmans (Marion Koopmans). Ji atkreipė dėmesį, jog manoma, kad infekcijos nešiotojai yra šeškai, barsukai ir triušiai.

  Anksčiau PSO zoonozinių ligų specialistas Piteris Benas Embarekas (Peter Ben Embarek) teigė, kad dėl duomenų trūkumo nebuvo įmanoma sužinoti viruso patekimo į Uhano turgų aplinkybių. Tuo pačiu metu ekspertai nustatė, kad virusas plačiai paplito ne turguje. PSO ekspertų atliktas tyrimas Uhane atskleidė naujas detales, tačiau iš esmės nepakeitė COVID-19 protrūkio vaizdo.

  Vasario 9 dieną pranešta, kad PSO ekspertai parengė keturias koronavirusinės infekcijos perdavimo žmonėms versijas — iš gyvūno, tarpininko, šaldytų maisto produktų ir dėl nutekėjimo iš laboratorijos. Jie negalėjo nustatyti gyvūninio koronaviruso šaltinio. Tyrimų metu tarp šikšnosparnių ir skujuočių buvo rasti su SARS-CoV-2 susiję virusai, tačiau gautų mėginių skirtumas buvo per didelis, kad būtų galima teigti, jog šie gyvūnai buvo pirminis viruso šaltinis.

  Naujo koronaviruso sukeltas pneumonijos COVID-19 protrūkis pirmą kartą buvo užfiksuotas 2019 metų gruodžio mėnesį Uhane. Iš pradžių manyta, kad naujos infekcijos šaltinis yra jūros gėrybių turgus. Tuo pačiu metu PSO pareiškė, kad neturi patikrintos informacijos, jog šis turgus iš tikrųjų yra koronaviruso šaltinis.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1501)
  Tegai:
  koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)

  Svarbiausios temos